Тикет на денот е-Спорт (27.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска следат натпревари од CCT East Europe Series #2, односно ќе се решаваат последните патници во четвртфиналето на популарниот турнир во CS:GO, каде што настапуваат едни од најдобрите екипи.

Looking4Org – BBTeam – 2 @ 1.66 во 22Bet

Looking4Org со директна покана доаѓа на турнирот, доека BBTeam мораше да мине низ групната фаза со три победи и еден пораз. Иако овие тимови не сакаа да се сретнат толку рано во нокаут-фазата, сепак ждрепката посака да имаат дуел кој ќе го реши патникот во четвртфиналето. BBTeam има четири победи на претходните пет меча и поради тоа е мал фаворит во оваа средба. Наш предлог е 2 со квота 1.66 во 22Bet.

00Nation – Sprout – 2 @ 1.72 во Bet365

00Nation го доби најтешкиот ривал во плејофот бидејќи ќе игра против Sprout од кој трипати загуби оваа година. Тоа е една од причините поради кои 00Nation ќе биде аутсајдер во натпреварот, а втората се трите порази по ред од EndPoint, Sprout и OG во последните три недели. За разлика од нив Sprout го совлада 9Pandas и Endpoint. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*