Серија А 2-во коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов се игра второто коло во Серија А која ќе ни донесе неколку возбудливи натпревари, а фаворитите имаат релативно лесна задача.

Фросиноне – Аталанта – 2

Фросиноне се врати во Серија А и ќе се бори за опстанок до самиот крај, но има исклучително тежок старт на сезоната. Првото коло играше против шампионот Наполи и беше поразен, а сега на гости им доаѓа друг фаворит. Аталанта значителн се засили во летниот преоден рок, сезоната ја започна со победа и е фаворит на овој меч. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.65 во Mozzart.

Монца – Емполи – 1

Емполи минатата сезона играше според очекувањата и обезбеди опстанок на неколку кола пред крајот, а оваа сезона повторно ќе се бори за опстанок. Монца беше Хит минатата сезона и ова лето додатно се засили. Во првото коло двата тима претрпеа порази, па сега ќе се борат за првите бодови, а Монца е фаворит. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.90 во Bet365.

Милан – Торино – 1

Милан ова лето донесе неколку големи засилување и сигурно е еден од фаворитите за Скудетото. Во првото коло го покажаа својот квалитет и на гостувањето кај незгодната Болоња го решија прашањето на победик уште во првото полувреме. Сега ќе ја имаат предоста од домашен терен, а Торино тешко ќе може да дојде до бодови. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во 22Bet.

Верона – Рома – ГГ

Верона миатата сезона се спаси со „чудо“, но оваа сезона се чини дека е многу подобар тим. Сезоната ја отворија со победа, па сиурно нема лесно да се предадат против фаворитот. Рома во првото коло не успеа да ја победи Салернитана, но Мурињо многу го засили тимот па „волчицата“ е голем фаворит. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Фиорентина – Лече – 3+

Лече го направи најголемото изненадување во првото коло и успеа со пресврт да слави над Лацио. Па сигурно нема лесно да се предаде и на ова тешко гостување. Фиорентина беше супериорна во првото коло и најави дека ова може да биде нејзина сезона. Очекуваме ефикасен дуел бидејќи двата тима играат отворен фудбал. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во Bet365.

Јувентус – Болоња – 1

Јувентус од самиот старт најави дека оваа сезона ќе биде еден од главните фаворити за Скудетото. Не игра во Европа и целосно ќе се насочи кон Серија А, а го задржа костурот на тимот и е голем фаворит на овој меч. Болоња има тежок старт и после мечот со Милан сега му гостува на Јуветус, па тешко ќе дојде до бодови. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.55 во 22Bet.

Лацио – Џенова – ГГ

Лацио лошо ја отвори сезоната со изенадувачки пораз на гостувањето кај Лече. Тимот на Сари оваа сезона ќе има големи проблеми бидејќи не донесе големи засилувања, а замина Милинковиќ-Савиќ. Меѓутоа е голем фаворот против Џенова која во првото коло беше прегазена од Фиорнетина. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Наполи – Сасуоло – 3+

Наполи е голем фаворит на овој меч и сигурно е главен фаворит за Скудетото, но Сасуоло нема лесно да се предаде. Ова е дуел на два тима кои играат отворен фудбал и по традиција нивните натпревари се богати со голови, па очекуваме така да биде и овој пат. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во Bet365.

Салернитана – Удинезе – ГГ

Салернитана воодушеви на првиот меч и беше блиску до победа на Олимпико, а тоа многу ќе ја крене самодовербата на тимот. Поради тоа ќе сака да освои три бода на домашен терен, а Удинезе претрпе болен пораз во првиот меч и ќе се обиде да го освои првиот бод. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Каљари – Интер – 2

Интер во летниот преоден рок направи големи промени на тимот, заминаа неколку важни фудбалери, а дојдоа нови. Во првото коло имаше лесна задача против Монца, а сега ќе гостува против незгодниот Каљари. Тимот на Раниери нема лесно да се предаде, а предност е домашниот терен. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.85 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*