ТИП НА ДЕНОТ (26.08.2023, 16:00) МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД – НОТИНГЕМ ФОРЕСТ

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот помеѓу Манчестер Јунајтед и Нотингем Форест.

Јунајтед нема право на кикс

Манчестер Јунајтед ја започна сезона со големи амбиции, откако ова лето пристигнаа неколку големи засилувања на Олд Трафорд, пред се Мејсон Маунт и Хојлунд. Меѓутоа, „црвените ѓаволи“ неубедливо ја отворија сезоната. Во првиот меч запишаа победа против Волвс иако не играа добро, а потоа следуваше болен пораз од Тотенхем. Поради тоа тимот на Тен Хаг нема право на уште еден кикс, особено на домашен терен. На прв поглед овој тим изгледа посилен од минатата сезона, но прашање е дали Јунајтед ќе има сили да се замеша во борбата за титулата. За овој меч тренерот се уште нема да може да смета на новото засилување Расмус Хојлунд, но во секој случај се големи фаворити на овој меч.

Нотингем повторно ќе се бори за опстанок

Нотингем минатата сезона после долги години се врати во Премиер лигата и на крајот успеа да опстане во елитата. Оваа сезона повторно целта е да се избори опстанок, но конкурецијата е огромна. Ова лето беше далеку помирно кога се во прашање трансферите, Нотингем го задржа костурот, но не донесе големи засилувања. По традиција не остварува добри резултати против Манчестер Јунајтед и минатата сезона ги загуби двата меча без да постигне гол. Кога е во прашање тимот тренерот може да смета на сите фудбалери.

Очекување

Манчестер Јунајтед е голем фаворит на овој дуел, а ние очекуваме победа изразена со повеќе голови и ефикасен меч.

ТИП:

Манчестер Јунајтед – Нотингем Форест – 3+ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*