Премиер лига 3-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е третото коло од Премиер лигата кое ќе ни донесе многу возбудливи натпревари.

Бормунт – Тотенхем – ГГ

Тотенхем одлично ја започна сезоната и покажа дека може и без Хари Кејн. Минатото коло победата над Јунајтед ќе им даде голема самодоверба и сигурно на ова гостување доаѓаат по победа. Борнмут има само еден бод после првите две кола и оваа сезона ќе се бори за опстанок. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Арсенал – Фулам – 1

Арсенал најмногу се засили ова лето и сигурно е еден од главните фаворити за титулата. Топџиите тоа го покажаа во првите две кола со две победи и не мислат да застанат, па се големи фаворити на овој меч иако Фулам нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.30 во Bet365.

Брентфорд – Кристал Палас – ГГ

Бретнфорд и оваа сезона ја започна одлично со четири бода во првите две кола, па покажа дека е одличен тим. Кристал Палас загуби од Арсенал, но играше одлично, па ова е дуел на два тима кои ќе се борат за средина на табелата. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Евертон – Вулверхемпон – ГГ

Евертон минатата сезона успеа да се спаси, но оваа сезона го чека грчевита борба за опсанок. По она што го видивме во првите две кола е еден од главните фаворити за испаѓање. Волвс исто така главна цел им е опстанокот, но се подобар тим во моментов. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Манчестер Јунајтед – Нотингем Форест – 3+

Јунајтед после поразот од Тотенхем нема право на кикс и е голем фаворит на овој меч. Форест по традиција игра лошо на ова гостување, па очекуваме победа на Манчестер изразена со повеќе голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Bet365.

Брајтон – Вест Хем – ГГ

Брајтон оваа сезона продолжи таму каде што застана и повеќе не е изенадување. Иако заминаа важни фудбалери тимот игра одлично и оваа сезона повторно ќе се бори за висок пласман. Новитет е Вест Хем кој оваа сезона игра одлично, а квалитет имаа и минатата сезона. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Барнли – Астон Вила – ГГ

Астон Вила за разлика од минатата сезона одлично ја отвори сезоната. Тимот се засили во летниот преоден рок и оваа сезона може да биде пријатно изненадување. Барнли пак ќе се бори за опстанок и негов адут е домашниот терен каде ќе се обиде да освојува бодови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart..

Шефилд Јунајтед – Манчестер Сити – 2

Сити и оваа сезона е прв фаворит за титулата и тимот одлично ја отвори сезоната со две победи. Гвардиола знае дека не смее да се опушта и дека оваа сезона секој бод е важен, па нема право на кикс на ова гостување. Шефилд ќе се бори за опстанок, но ќе им биде потребно чудо да го запре шампионот. Наш предлог е Тип 2 со квота 1.30 во Bet365.

Њукасл – Ливерпул – ГГ

Дерби на колото и еден од најнеизвесните дуели ова коло. Њукасл продолжи да расте, донесе нови засилувања и оваа сезона повторно ќе се бори за висок пласман. Ливерпул не може да се дозволи уште една лоша сезона, па очекуваме голема и изедначена битка. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*