Тикет на денот (недела, 27.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме фантастична понуда за обложување и веруваме дека правилно ќе ја искористиме, поточно дека ќе го направиме вистинскиот избор на натпревари. Ова е нашиот предлог тикет.

Баерн Минхен – Аугсбург – 1&4+ @ 1.68 во Mozzart

Баерн Минхен во првото коло докажаа дека се комплетно спремни за новата сезона и дека повторно имаат големи амбиции. Гостуваа во Бремен кај Вердер и изиграа фантастично, а најдобар доказ за тоа ни е резултатот кој го остварија. Сега за противник го имаат тимот на Аугсбург кој е на средината на табелата, а искрено и нема некои големи амбиции овој тим, поточно нивната главна цел е да обезбедат навремен опстанок. Баерн се издвојува како голем фаворит, а наш предлог тип е 1&4+ со квота 1.68 во Mozzart.

Јувентус – Болоња – 1/1 @ 2.30 во 22Bet

Јувентус оваа сезона ќе „одморат“ од Европа и ќе можат комплетно да се посветат на домашното првенството, поточно на Серија А. Во првиот натпревар влегоа амбициозно и запишаа висока победа против Удинезе и тоа без да примат гол. Болоња пак во првите две кола има дефинитивно тешки противници. Најпрво го пречекаа Милан каде што беа поразени, а потоа гостуваат против Јувентус, па не гледаме дека можат да земат бод на овие два натпревари. Наш предлог тип е 1/1 со квота 2.30 во 22Bet.

Валенсија – Осасуна – 1 @ 1.91 во 20Bet

Многу оддамна не се случило тимот од Местаља да врзи две последователни победи. Тие откако е започната сезоната изиграа два натпревари и два пати триумфираа, па со тоа укажаа дека оваа сезона нема да биде лоша како претходната. Осасуна од друга страна еднаш победи и еднаш беа поразени, па со оглед на тој учинок, позицијата на средина на табелата им е сосема заслужена. Како и да е, веруваме дека Валенсија може да ги земе трите бода и на овој натпревар, па типуваме 1 со квота 1.91 во 20Bet.

Андерлехт – Шарлерои – 1 @ 1.75 во Bet365

Андерлехт на самиот почеток во новата сезона започна очајно и запиша пораз од Ројал Унион, но во следните три натпревари остварија исто толку и победи, па сега се наоѓаат на горниот дел на табелата. За противник го имаат тимот на Шарлерои кој се уште нема триумф во новата сезона и веруваме дека за нив ова ќе биде доста тешка година. Андерлехт е во улога на фаворит, но во моментов е и во подобра форма, па се освен победа за нив би било големо изненадување на овој натпревар. Наш предлог тип е 1 со квота 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 12.91

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*