Серија А 1-во коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов започнува новата сезона во Серија А која ќе ни донесе неколку возбудливи натпревари, а фаворитите имаат релативно лесна задача.

Фросиноне – Наполи – 2

Шампионот новата сезона ја започнува на гости кај новиот прволигаш. Наполи има нов тренер и не направи големи промени во тимот, освен заминувањето на Ким. Оваа сезона повторно ќе се борат за Скудетото, но тешко дека ќе успеат да ја повторат минатата сезона. Фросиноне се врати во Серија А и ќе се бори за опстанок до самиот крај. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.60 во Mozzart.

Емполи – Верона – ГГ

Емполи минатата сезона играше според очекувањата и обезбеди опстанок на неколку кола пред крајот. Од друга страна Верона играше очајно и се спаси на крајот после драма и играње бараж. И оваа сезона двата тима ќе се борат за опстанок, па ќе сакаат да ја започнат сезоната на добар начин. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Џенова – Фиорентина – ГГ

Најстариот италијански клуб експресно се врати во Серија А и ова лето многу се засили, пред се со доаѓањето на Ретеги. Поради тоа се очекува Џенова да има добра сезона и лесно да избори опстанок, додека Фиорентина и оваа сезона ќе се бори за излез во Европа. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Интер – Монца – 1

Интер направи големи промени во тимот, заминаа Џеко, Лукаку, Онана и Скриниар, кои минатата сезона беа многу важни за тимот. Во секој случај Инзаги има одличен тим, па и оваа сезона ќе биде еден од главните кандидати за Скудетото. Стартува против Монца која мината сезона беше хит, но тешко дека ќе успее да освои бодови во Милано. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.40 во Mozzart.

Рома – Салернитана – 1

Рома ова лето значително се засили, особено во последните денови, па Мурињо конечно ќе се обиде да се пласира во Топ 4. На стартот има лесен противник, Салернитана е прв кандидат за испаѓање, па не би требало да има проблем да ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.35 во Bet365.

Сасуоло – Аталанта – 3+

Дуел на два тима кои по традиција играат отворен фудбал и очекуваме многу гоолови. Сасуоло игра стандардно и има тим за средина на табелата, додека Аталанта значително се засили и ќе атакува на висок пласман. Гостите се благи фаворити на овој меч, но нашиот предлог е 3+ со квота 1.65 во 22Bet.

Лече – Лацио – 2

Лацио минатата сезона беше пријатно изненадување и избори пласман во ЛШ, а летово и донесе некои добри засилувања. Поради тоа очекуваме добро да ја отвори сезоната бидејќи има противник по мерка, па нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.60 во Mozzart.

Удинезе – Јувентус – ГГ

Јувентус оваа сезона почнува од „нула“, после казната нема да игра во Европа и ќе се бори за највисок пласман. Го задржа костурот на тимот и Алегри има високи амбиции оваа сезона, па ќе сака да стартува со победа. Удинезе игра одлично на домашен терен и сигурно нема лесно да се предаде, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Bet365.

Торино – Каљари – 1

Торино и оваа сезона стандардно се очекува да биде на средината на табелата, додека Каљари експресно се врати во Серија А и примарна цел е да остане во елитата. Поради домашниот терен, н и квалитетот на тимот Торино е фаворит на овој меч и веруваме дека ќе ги освои трите бода. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во22Bet.

Болоња – Милан – 2

Милан е тимот кој најмногу се засили во летниот преоден рок, замина само Тонали, но пристигнаа неколку големи засилувања, па тимот на Пиоли е еден од фаворитите за Скудетото. Поради тоа ќе сака да стартува со три бода, а има квалитет за тоа, иако Болоња е незгоден домаќин и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.95 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*