ТИП НА ДЕНОТ (19.08.2023, 18:30) ТОТЕНХЕМ – МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дербито од Премиер лигата помеѓу Тотенхем и Манчестер Јунајтед.

Што може Тотенхем оваа сезона?

Навикнавме минатите сезони да го гледаме Тотенхем како тим кој се бори за пласман во Топ 4, но оваа сезона е целоса непознаница кои се неговите крајни домети. Со заминувањето на Хари Кејн тимот значително ослабе, а не е доведена адекватна замена. Во секој случај Тотенхем ќе се бори за висок пласман бидејќи има респектабилен тим, а до крајот на преодниот рок може додатно да се засили. Во првиот меч одигра реми на гостувањето кај Бренфорд и на тој меч се виде дека недостасува врвен напаѓач. Сега на гости им доаѓа Манчестер Јунајтед и мотивот ќе биде на највисоко ниво, па сигурно ќе сакаат да забележат позитивен резултат.

Манчестер Јунајтед има високи амбиции

Манчестер Јунајтед значително го засили тимот ова лето и со оглед на резултатите од минатата сезона се очекува „црвените ѓаволи“ оваа сезона да се борат за самиот врв. На првиот меч против Вулверхемптон тоа го покажа, бидејќи не играше добро, но запиша важна победа. Тоа исто така е добар знак, бидејќи во минатото на Јунајтед му недостасуваше карактер да победува кога не игра добро. Сега му гостува на Тотенхем, кој е разнишан после заминувањето на Кејн, па сигурно ќе сака да се врати барем со еден бод дома. Тен Хаг се уште нема да може да смета на новото засилување Хојлунд, но има одличен тим и ќе оди на победа.

Очекување

Дерби натпреварите во Англија се секогаш непредвидливи, но по традиција изобилуваат со голови и се возбудливи, па веруваме дека така ќе биде и овој пат.

ТИП:

Тотенхем – Манчестер Јунајтед – ГГ @ 1.70 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*