Тикет на денот (недела, 20.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Ваква недела оддамна сме немале поради паузата во лигите, но веќе од денес програмата за обложување е скоро комплетна. Ова е нашиот предлог тикет на денот.

Барселона – Кадиз – 1/1 @ 1.73 во Mozzart

Кој веруваше дека Барса ќе го направи првиот кикс во првото коло од Ла Лига и тоа против Хетафе, но ете се случи. Тие изиграа фантастично, но за жал тој натпревар заврши без победник со резултат 0-0, па сега Барса се наоѓа на средината на табелата. Кадиз од друга страна триумфираше со минимален резултат против Алавес и тоа беше најава за еден добар почеток на овој тим. Веруваме дека Каталонците нема да се коцкаат на овој натпревар и ќе го оправдаат киксот од првата рунда. Наш предлог е 1/1 со квота 1.73 во Mozzart.

Унион Берлин – Мајнц – 1 @ 1.91 во 22Bet

Унион Берлин ќе го гледаме во групната фаза од ЛШ. Тие зад себе имаа фантастични резултати во Бундеслигата, па се надеваме дека и оваа година ќе го оправдаат присуството во Лигата на шампиони и дека ќе ни прикажат интересен фудбал. Мајнц е тим дефинитивно кој нема огромни амбиции и тие се залагаат само за навремен опстанок, па веруваме дека оваа година ќе го решат тоа без поголеми проблеми. Како и да е, Унион Берлин е супер квалитетен тим и очекуваме да победат на овој натпревар. Наш предлог е 1 со квота 1.91 во 22Bet.

Лил – Нант – 1&2+ @ 1.64 во 20Bet

Лил беше шампион на Франција во претпоследната сезона, а лани за жал не успеаа да ја одбранат и завршија на 5-та позиција, па ќе мора да се борат за пласман во групната фаза од конференциската лига што воопшто не лош учинок. За противник денес го имаат тимот на Нант кој не почна баш најдобро во новата сезона и го запиша првиот пораз од тимот на Тулус. Овде Лил е огромен фаворит, па се освен победа за нив би било големо изненадување на овој натпревар. Ние решивме да типуваме 1&2+ со квота 1.64 во 20Bet.

Гент – Ст. Трујден – 1/1 @ 2.10 во Bet365

Гент заедно со Ројал Унион имаат 100% учинок во новата сезона, поточно тоа значи дкеа од три изиграни дуели запишаа три победи и со тоа најавија „напад“ на лидерската позиција што би било огромен успех за овој тим. Ст. Трујден после одличниот почеток од две врзани победи, запиша минимален пораз во последното коло од Андерлехт со резултат 0-1. Како и да е, овде Гент веруваме дека ќе победи уште во првото полувреме, па наш предлог тип е 1/1 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 11.38

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*