Премиер лига 2-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е второто коло од Премиер лигата кое ќе ни донесе многу возбудливи натпревари.

Фулам – Брентфорд – 1

Фулам сезоната ја отвори со победа против Евертон во првото коло. Тимот минатата сезона играше одлично, тренерот Силва остана, но Митровиќ заминува па ќе мора да донесат адекватна замена. Целта е средина на табелата, додека Брентфорд и оваа сезона ќе се бори за опстанок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.50 во Mozzart.

Ливерпул – Борнмут – 1

Ливерпул сака што поскоро да ја заборави минатата сезона и оваа сезона со новите засилувања ќе атакува на висок пласман. Во првото коло одигра реми со Челзи но покажа дека е во одлична форма. Сега има противник по мерка за првата победа во сезоната. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во Bet365.

Вулверхемптон – Брајтон – ГГ

Волците минатата сезона едвај се изборија за опстанок, а летово направија големи промени во тимот. Во првото коло запишаа пораз, но сега предност ќе им биде домашниот терен. Брајтон минатата сезона беше хит и тешко дека ќе може да повтори таков успех. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Тотенхем – Манчестер Јунајтед – ГГ

Дерби на колото во Премиер лигата. Тотенхем без Хари Кејн е значително ослабен, особено што не доведе адекватна замена. Оваа сезона не се очекуваат големи нешта од Спарси, а од друга страна Јунајтед многу се засили и ќе атакува на висок пласман. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Манчестер Сити – Њукасл – 3+

Сити само пред два дена играше Суперкуп на Европа и тимот сигурно ќе биде изморен, но „граѓаните“ дома секогаш се фаворити и ќе одат на победа. Њукасл има силен тим и нема лесно да се предаде па ќе сака да освои бодови на Етихад. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.65 во Bet365.

Астон Вила – Еверто – 1

Астон Вила многу се засили во летниот преоден рок и очекувањата се многу поголеми оваа сезона. Во првиот меч доживеа пораз од Њукасл, па ова е шанса за првите бодови, бидејќи Евертон и оваа сезона ќе се бори за опстанок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во 22Bet.

Вест Хем – Челзи – ГГ

Дуел на два тима кои направија промени во тимот и кои сакаат да имаат многу подобра сезона од претходната. Еден од највозбудливите и најнеизвесните дуели ова коло, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.90 во Mozzart.

Кристал Палас – Арсенал – 2

Арсенал е тимот кој најмногу се засили ова лето и сигурно ќе атакува на титулата оваа сезона. Во првото коло имаше полесна задача на домашен терен,но сега нема да им биде лесно бидејќи Кристал Палас дома игра одлично. Сепак, нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.60 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*