Натпревар со драстичен пад на коефициентот (19.08.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од чешката Фортуна Лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 15:00 се сретнуваат екипите на Карвина и Јаблонец. Домаќините во првите четири натпревари зедоа два бода преку 0 победи, 2 реми и 2 порази, додека гостите пак еднаш победија и три пати беа поразени.

Карвина – Јаблонец – 1 @ 2.15 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Карвина беше 2.55, а во моментов бележи пад од скоро 16% и се плаќа со квота 2.15 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*