Зголемени квоти за натпреварот Естудиантес – Белграно

Денес од 23:00 во рамките на аргентинската елитна лига се сретнуваат екипите на Естудиантес и Белграно.

Естудиантес влезе во катастрофална серија и на последните пет првенствени натпревари имаат четири реми и еден пораз.

Белграно имаат исто така лош учинок, поточно во истиот временски период успеаа да остварат една победа, едно реми и дури три порази.

Овие две екипи се слични по квалитет, па искрено веруваме дека ќе ни прикажат интересен и возбудлив натпревар.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 1-2 точен резултат коефициент 19 зголемен на 21
  • Естудантес да победи во двете полувремиња коефициент 5 зголемен на 5.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*