Натпревар со драстичен пад на коефициентот (22.07.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од швајцарската Супер лига кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 се сретнуваат екипите на Ст. Гален и Базел. Домаќините на овој натпревар влегуваат со три победи, едно реми и еден пораз, додека гостите во рамките на контролниот период запишаа две победи и два порази.

Ст. Гален – Базел – 1 @ 1.72 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Ст. Гален беше 2.10, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 1.72 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*