Зголемени квоти за натпреварот Франција У21 – Италија У21

Денес повторно на програмата за обложување ги имаме натпреварите од европското првенство за млади кое се игра во Романија и Грузија.

Еден од поинтересните дуели за денес е натпреварот помеѓу младинските селекции на Франција и Италија.

Французите влегоа во некоја криза, па после четири неуспеси во последното коло запишаа победа над селекцијата на Мексико У21. Италија од друга страна во последните пет дуели има две победи, два порази и едно реми.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни спреми зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 3-1 точен резултат коефициент зголемен од 19 на 21
  • Италија У21 да победи во едно од двете полувремиња коефициент зголемен од 1.90 на 1.95

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*