Обложувалниците се изјаснија: Еве кој е фаворит на дерби натпреварот Црвена Звезда – Партизан!

Финалната серија од АБА лигата помеѓу Црвена Звезда и Партизан, полека влегува во финиш, а кој ќе „владее“ со регионот ќе биде познато вечер од 20:00 часот.

Црвената Звезда успеа да оствари две победи во Пионир и така да го изедначи резутлатот во серија, па денес на „мајсторката“ домаќин ќе биде Партизан во белградската Штарк Арена.

Кладилниците си го кажаа своето, а ние ќе ви пренесиме само дел од понудените квоти за вечерашниот натпревар.

Според Bet365, улогата на фаворит ја има тимот на Партизан и победата за нив се плаќа со квота 1.47, додека победата за Црвена Звезда се цени со коефициент  2.55.

Границата на вкупно поени во моментов изнесува 158.5, па за над таа граница коефициентот е 1.83, додека иста квота во вредност од 1.83 има и за под таа граница.

Целосната понуда може да ја погледнете на сајтот на Bet365.

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*