Серија А 38-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Последно коло од Серија А ќе донес многу возбудливи натпревари, а во фокусот секако ќе биде битката за опстанок.

Торино – Интер – ГГ

Торино може да биде задоволен од оваа сезона бидејќи моментално е на 9-то место. „Биковите“ се во одлична форма и немаат пораз на последните шест меча, а особено добро играат на домашен терен. Торино сигурно ќе сака добро да ја затвори сезоната пред своите гледачи и тоа против еден од најсилните тимови во лигата. За Интер ова ќе биде генерална пробра пред финалето во ЛШ. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.65 во Mozzart.

Кремонезе – Салернитана – ГГ

За Кремонезе ова е проштален меч во Серија А бидејќи следната сезона ќе игра во втора лига. Сигурно ќе сака со позитивен резултат да се прости од елитата и игра пред своите гледачи. Салернитана може да биде задоволна од оваа сезона, избори опастанок, па сега игра без притисок. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Bet365.

Емполи – Лацио – ГГ

Емполи ја подогна формата кога беше најпотребно и лесно избори опастанок. Игра одлично, особено на домашен терен и нема пораз на последните пет меча каде запиша три победи. Лацио пак ја оствари целта, моментално е на второто место и игра растеретено. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.60 во 22Bet.

Наполи – Сампдорија – 4+

Наполи е одамна шампион, Сампдорија е одамна во втора лига. Овој дуел ќе биде само забава за публиката во Неапол, и шампионско славје. Поради тоа очекуваме „дожд“ од голови и нашиот предлог е 4+ со квота 1.70 во Mozzart.

Милан – Верона – 3+

Милан минатото коло со победата над Јувентус обезбеди пласман во Топ 4 и ја оствари целта. Од друга страна за Верона овој меч е од клучно значење бидејќи се бори за опстанок. Ќе игра на се или ништо и ќе се обиде да освои барем еден бод. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.50 во Bet365.

Рома – Специја – ГГ

Рома е разочарана после поразот во финалето од Лига Европа и атмосферата во тимот е лоша. Тоа ќе се обиде да го искористи Специја која се бори за „гол живот“. Специја мора да освои барем еден бод и да се надева а пораз на Верона за да опстане во лигата. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.60 во 22Bet.

Аталанта – Монца – ГГ

Аталанта има сигурен пласман во Лига Европа, додека Монца е најпријатното изненадување оваа сезона во Серија А. Очекуваме отворен меч со голови на двете страни без резултатско значење. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.60 во Mozzart.

Лече – Болоња – 3+

Дуел на два тима кои ја остварија целта и ова ќе биде вистинско надигрување. Сигурно ќе сакаат да ја затворат сезоната на позитивен начин и да се простат од своите фанови. Лече е во мала предност поради домашниот терен. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во Bet365.

Удинезе – Јувентус – ГГ

За Удинезе овој меч нема резултатско значење и ќе се обиде да ја заврши сезоната со позитивен резултат против гигантот. Додека Јувентус сигурно ќе игра на победа со цел да се надева дека може да фати место во Лига Европа за наредната сезона. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*