ТИП НА ДЕНОТ (03.06.2023, 18:30) ТОРИНО – ИНТЕР

Тип на денот
Тип на денот

Денес има голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од последното коло во Серија А помеѓу Торино и Интер.

Двата тима веќе ја остварија целата и овој натпревар нема резултатско значење, но секако дека ќе сакаат на добар начин да ја затворат сезоната. Торино ќе има престиж да игра против финалистот од ЛШ, додека Интер со мислите сигурно е веќе во Истанбул.

Торино може да биде задоволен оваа сезона

Торино може да биде задоволен од оваа сезона бидејќи моментално е на 9-то место, а со победа на овој меч ќе го дели 8-то место со Фиорентина. „Биковите“ се во одлична форма и немаат пораз на последните шест меча, а особено добро играат на домашен терен. Торино сигурно ќе сака добро да ја затвори сезоната пред своите гледачи и тоа против еден од најсилните тимови во лигата. Торино по традиција игра добро против Интер и секогаш е незгоден противник за „нероаѕурите“, а сега ќе се обиде да го искористи фактот што Интер е со мислите во финалето од ЛШ.

Интер со мислите во Истанбул

Интер во овој дуел влегува во одлично расположение после освоениот трофеј во Купот и сигурниот пласман во Топ 4. „Нероаѕурите“ се во одлична форма, имаа серија на победи, иако пред две кола загубија од Наполи. Сепак, Инзаги на тој меч одмараше неколку важни фудбалери и се чуваше за Купот. Сега на последниот меч од шампионатот ќе сакаат со победа да го загарантираат третото место на табелата. Неспорно дека со мислите  ќе бидат во Истанбул во финалето од Лигата на шампиони, но ова ќе биде како генерален тренинг пред тој натпревар. Што се однесува до тимот, Инзаги за овој меч нема да може да смета на Скриниар и Михтарјан, кои се повредени.

Очекување

Натпревар без резултатско значење, но двата тима ќе имаат свои мотиви и ќе сакаат да победа. Тоа е предуслов за возбудлив меч со голови на двете страни.

ТИП:

Торино – Интер – ГГ @ 1.65 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*