Серија А 37-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Претпоследно коло во Серија А после кое многу работи ќе бидат појасни. Највозбудлива е битката за Топ 4, како и борбата за последното место кое води во втора лига.

Салернитана – Удинезе – 3+

Дуел на два тима кои можат да бидат задоволни бидејќи ја исполнија целта и обезбедија опстанок. За двата тима овој  меч нема резултатско значење, па сигурно ќе се надигруваат и ќе се борат за трите бода. Удинезе во последно време има пад на формата, додека Салернитана игра одлично на домашен терен. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Mozzart.

Специја – Торино – 1

Специја се бори за опстанок и ова за нив е клучен натпревар бидејќи има само бод повеќе од Верона, која се наоѓа во зоната за испаѓање. Специја игра добро во последно време, особено на домашен терен, па поради тоа е фаворит на овој меч со оглед на фактот дека Торино нема резултатски императив. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.30 воBet365.

Фиорентина – Рома – ГГ

Дуел на два тима кои се спремаат за финале во европските натпреварувања. Поради тоа сигурно ќе бидат фокусирани на финалињата и за нив овој меч нема големо резултатско значење во лигата. Веруваме дека ќе играат без притисок, а тоа е предуслов за голови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Интер – Аталанта – 3+

Интер е на третото место и потребен му е само бод за остварување на целта и пласман во Топ 4. Додека Аталанта заостанува пет бода и ова е последна шанса да ги задржи шансите за пласман во Лигата на шампиони. Интер во овој дуел влегува во одлично расположение после освоениот трофеј во Купот. Сега на последниот меч пред својите навивачи Интер ќе има мотив повеќе и атмосферата вио клубот е одлична. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во Mozzart.

Верона – Емполи – 1

Ова е клучен натпревар за Верона која се бори за опстанок и има само бод заостаток зад Специја. Со оглед дека во последното коло му гостува на Милан, ова за нив е како финале и едноставно мора да победат за да се спасат. Од друга страна Емполи игра одлично, иако нема резултатски императив и минатото коло го прегази Јувентус. Сепак, Верона дома игра добро и ќе даде се од себе за трите бода. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.80 во Bet365.

Болоња – Наполи – ГГ

Натпревар без резултатско значење бидејќи двата тима веќе ја остварија целта за оваа сезона. Наполи е шампион, но Болоња игра добро и има само еден пораз на последните пет меча. Поради тоа очекуваме отворен меч со голови на двете страни и нашиот предлог е ГГ со квота 1.55 22Bet.

Монца – Лече – 1X

Монца е апсолутен хит оваа сезона и ги надмина сите очекувања, па во овој меч ќе влезат растеретено. Сепак, ќе сакаат со победа да се простат од својата публика и ќе дадат се од себе за победа. Меѓутоа, Лече сеуште не е сигурен во опстанокот и ќе мора да освои бодови, па ќе се обиде да остане непоразен. Нашиот предлог е двојна шанса 1X со квота 1.40 во Mozzart.

Лацио – Кремонезе – 3+

Лацио и официјално ја оствари целта и се пласира во Лигата на шампиони, но ќе сака да го задржи второто место на табелата. Во овој меч ќе имаат лесна задача бидејќи им гостува еден од најслабите тимови во лигата кој веќе испадна во понизок ранг. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во Bet365.

Јувентус – Милан – ГГ

Дерби на колото, кое ќе даде конечен расплет во битката за Топ 4. Јувентус после казната и поразот од Емполи сега ќе му бидет потребно „чудо“ за пласман меѓу првите четири тима. Од друга стана Милан има потреба од само еден бод и ќе сака уште на овој меч да слави пласман во Топ 4. Сепак, ова е едно од најголемите дербија на Апеннините, па двата клуба ќе имаат посебен мотив. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*