Премиер лига 38-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Последно коло во Премиер лигата после кое ќе добиеме конечна разврсница за третиот клуб кој ќе се пресели во Чемпионшип и кој е последниот клуб кој ќе добие билет за Европа.

Арсенал – Вулверхемптон – ГГ

Арсенал има за што да жали оваа сезона, бидејќи скоро цело првенство беше лидер, а сега ќе мора да се задоволи со второто место. Сепак, Артета направи одлична база и со неколку засилувања следната сезона повторно ќе ја нападне титулата. Сега „топџиите“ ќе сакаат да ја завршат сезоната со победа пред своите навививачи, но Вулверхемптон нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Астон Вила – Брајтон – 1

Астон Вила после доаѓањето на Емери заигра одлично и се искачи на 7-то место на табелата кое води во Европа, но нема право на кикс бидејќи Тотенхем заостанува само еден бод. Поради тоа ќе има поголем мотив од Брајтон, кој пак постигна историски успех и се пласира во Лига Европа. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.00 во Bet365.

Брентфорд – Манчестер Сити – 3+

Брентфорд може да биде презадоволен од сезоната бидејќи моментално е на 9-то место, а првичната цел беше да избори опастанок. Притоа, тимот игра одлично и има четири победи на последните пет меча. Сега му гостува шампионот, па ќе биде предизвик да се заврши сезоната со позитивен резултат. „Граѓаните“ веќе мислат на финалињата кои ги чекаат и за нив овој меч нема резултатско значење. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.50 во 22Bet.

Челзи – Њукасл – ГГ

Челзи ја игра најлошата сезона во поновата историја и ќе се обиде да ја заврши со позитивен резултат пред своите гледачи, иако тоа нема ништо да поправи. Од друга страна Њукасл игра историска сезона и избори пласман во Топ 4, па растеретено ќе влезе во овој дуел. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Кристал Палас – Нотингем Форест – 1

Кристал Палас може да биде задоволен од сезоната која ќе ја заврши на средина од табелата, па во одлична атмосфера ќе влезе во овој меч. Истото може да се каже и за Нотонгем, кој успеа да избори опастанок и за нив овој меч нема резултатско значење. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во Bet365.

Евертон – Борнмут – 1

Евертон игра катастрофална сезона, но сепак резултатите на другите екипи му се подредија, па сега само одлучува за својата судбина во последното коло. Евертон има два бода повеќе од Лестер и со победа на овој меч сигурно останува во лигата, што ќе биде голем успех со оглед на резултатите во текот на сезоната. Борнмут избори опастанок и за нив овој меч нема резултатско значење, но нема лесно да се предадат. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во 22Bet.

Лидс – Тотенхем – 3+

Лидс има теоретски шанси за опстанок, но покрај победа на овој меч ќе му бидат потребни порази на Лестер и Евертон и тоа би било тешко можно. Сепак игра дома и сигурно ќе се бори додека постои и најмала надеж. Од друга страна Тотенхем игра сезона за заборав и најверојатно ќе остане без пласман во Европа. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Mozzart.

Лестер – Вест Хем – 1

Лестер се наоѓа пред испаѓање од лигата и тоа е големо изненадување со оглед на квалитетот на тимот. Меѓутоа, „лисиците“ имаа турбулентна сезона и сега се наоѓаат на 18-то место и ништо не зависи од нив. Треба да победат и да се надеваат на кикс на Евертон за да изборат опастанок. Сигурно ќе се борат за трите бода, а Вест Хем нема резултатски императив. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.90 во Bet365.

Манчестер Јунајтед – Фулам – 1

Манчестер Јунајтед може да биде задоволен од оваа сезона бидејќи се враќа во Лигата на шампиони и игра финале во ФА Купот. „Црвените ѓаволи“ ќе сакаат со победа да ја завршат сезоната, но со мислите сигурно ќе бидат во финалето. Фулам е најпријатно изненадување оваа сезона и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во 22Bet.

Саутемптон – Ливерпул – 3+

Ливерпул има разочарувачка сезона бидејќи остана без Лига на шампиони и ќе заврши на 5-то место на табелата. Во последното коло му гостува на најслабиот тим кој одамна е испаднат од лигата, па ќе сака со победа да ја заврши сезоната. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.55 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*