Ла Лига 37-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

На програмата стигна 37-то коло во шпанската Ла Лига каде што ќе имаме дефинитивно многу интересни натпревари и коло полно со изненадувања. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда во Шпанија.

Севиља – Реал Мадрид – ГГ

Oва коло започнува со единствениот саботен натпревар од Шпанија каде што ќе се сретнат екипите на Севиља и Реал Мадрид. Андалузијците во последно време играат фантастично и веќе немаат никакви грижи околу опстанокот, а реално може да стигнат и до позиција која води во Европа. Реал Мадрид е на второто место и тие оваа година ќе мора да се задоволат само со пехарот од купот. Наш предлог за овој натпревар е ГГ со квота 1.53 во Mozzart.

Алмерија – Ваљадолид – 3+

Алмерија со поразот во последниот натпревар од Сосиедад дополнително ги закомплциира работите и сега имаат само еден бод повеќе во однос на најзагрозените екипи, па во овие две кола ќе мора да влеат дополнителен напор. Ваљадолид се уште се конкурентни за опстанокот, благодрение на победата над Барса. Овде очекуваме 3+ погодоци со квота 1.76 во Bet365.

Атлетик Билбао – Елче – 1/1

Баскијците може да кажеме дека се снајдоа одлично во оваа сезона и најверојатно следната сезона ќе ги гледаме во конфренциската лига. Иако тоа се уште не е сигурно, сите показатели се насочени кон таков успех. За противник го имаат тимот на Елче кој откако официјално беше елиминиран од Ла Лига започна да игра многу подобро. Баскијците без поголеми проблеми би требало да победат на овој натпревар и типуваме 1/1 со квота 1.79 во 22Bet.

Атлетико Мадрид – Реал Сосиедад – ГГ

Oвде имаме дуел на две екипи кои имаат фантастични резултати зад себе, па сосема заслужено ќе патуваат во ЛШ. Додуша за Атлетико Мадрид тоа е сигурно, но Сосиедад треба да се помачи уште малку и да успее да ја сочува предноста од 5 бода која ја имаат во овој момент. Ние веруваме дека ќе гледаме ефикасен дуел, па ве советуваме да изиграте ГГ со квота 1.70 во 20Bet.

Барселона – Мајорка – 1

Катлонците се новите шампиони во Ла Лига и во моментов немаат никакви другите грижи освен спокојно да го дочекаат крајот на првенството. За противник го имаат тимот на Мајорка кој исто така нема никакви обврски, а во овој натпревар влегува со прилично лошо расположение. Барса е поквалитетен тим и очекуваме лесна победа за нив. Типуваме 1 со квота 1.39 во Mozzart.

Кадиз – Селта – ГГ

Ова е дуел на две екипите кои се уште се борат за опстанок. Иако се надвор од црвената зона, сепак  не е сигурно дали и следната сезона ќе играат во елитата. Кадиз е во полоша ситуација, но Селта е во катастрофална форма. Ние овде очекуваме голема борба и очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ во Mozzart изнесува 1.76 во Bet365.

Хетафе – Осасуна – 1

Хетафе даде се од себе за во минатото коло да земат три бода и успеаа во тоа. Го надиграа тимот на Бетис и успеаа да постигнат еден погодок кој беше доволно за да запишат триумф, па ја направија борбата за опстанок уште понеизвесна. Осасуна има минимални шанси за Европа, но сметаме дека то и не им е толку голем приоритет. Хетафе има огромна потреба од бодови, па типуваме 1 со квота 1.91 во 22Bet.

Жирона – Бетис – 3+

Жирона во последните три кола успеаа да земат само  два бода, поточно два пати ремизираа и еднаш беа поразени, а искрено да не беа овие киксови, одговорно тврдиме дека овој тим ќе се бореше за пласман во Лига Европа. Бетис се обезбеди и следната сезона ќе ги гледаме во европските купови, а со оглед на нивните приоритети, може да кажеме дека се комплетно задоволни. Ефикасноста на овој натпревар не би требало да изостане, па предлагаме 3+ со квота 1.96 во 20Bet.

Рајо Валекано – Виљареал – 2

Екиапта од Валехас запиша три порази, но тоа не им влијаеше на нивната примарна цел за оваа година, па со самото тоа што обезбедија навремен опстанок може да кажеме дека оваа сезона ќе ја запишат како успешна. Виљареал се уште има минимални шанси за ЛШ, но за тоа треба да ги победи преостанатите два дуели и да се надева на кикс на Сосиедад. Наш предлог за овој дуел е 2 со квота 2.20 во Mozzart.

Валенсија – Еспањол – 1

Валенсија многу оддамна не биле толку очајни. Освен тоа што немаат шанси за Европа, во еден момент и нивниот опстанок беше загрозен. На две кола пред крајот тие се уште не се сигурни, барем математички, но веруваме дека нема да ја прокоцкаат предноста во однос на другите екипи. Еспањол е на претпоследната позиција и најверојатно ќе бидат членови на Сегунда во следната сезона. Очекуваме победа за тимот од Местаља и типуваме 1 со квота 2.00 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*