Премиер лига 37-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 37-то коло во Премиер лигата кое ќе ни донесе многу возбудливи натпревари и решавачки дуели за конечниот пласман.

Тотенхем – Брентфорд – 1

Тотенхем едвај чека да се заврши оваа турбулентна сезона, која не им донесе ништо убаво. Тренерски смени и превирања во тимот, па сега се борат за место кое води во Лига Европа. Притоа, дали воопшто ќе излезе во Европа зависи од други натпревари. Брентфорд веќе ја оствари целта и че дојде да се надигрува. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во Mozzart.

Борнмут – Манчестер Јунајтед – 2

Борнмут на две кола пред крајот е во сигурна зона и тоа е големо дистигнување за овај тим, па сега ќе може растеретено да влезе во овој меч. Од друга страна Манчестер Јунајтед се бори за Топ 4, во одлична позиција е, но нема право на кикс. Поради тоа нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.70 во Bet365.

Фулам – Кристал Палас – ГГ

Дуел на два тима кои се  на средина на табелата, немаат никаков резултатски императив и ќе сакаат да се надигруваат. Фулам влезе во добра форма и победи на последните два меча, притоа игра дома, па е фаворит. Но, Кристал Палас не смее да се отпишува, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во22Bet.

Ливерпул – Астон Вила

Додека постојат и теоретски шанси за Топ 4, тимот на Клоп нема да се откаже, па поради тоа се наоѓа пред императив победа на овој меч. Квалитетот и формата се на нивна страна и тимот е во серија од шест последователни победи. Астон Вила исто така се бори за Европа и нема лесно да се предаде, но нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во Mozzart.

Вулверхемптон – Евертон – X2

Овој меч е да се биде или не за Евертон, кој нема право на кикс и ќе мора да освои бодови на ова гостување. „Волците“ веќе обезбедија опастанок, но сигурно нема да попуштат ни милиметар, сепак императивот е на страната на Евертон, па веруваме дека ќе остане непоразен. Нашиот предлог е X2 со квота 1.50 во Bet365.

Нотингем Форест – Арсенал – ГГ

Арсенал падна во формата во последните недели и го загуби првото место, а ова коло и официјално би требало да се прости од титулата. Од друга стана Форест има потреба за бодови бидејќи се бори за опстанок и ќе направи се за да остане непоразен. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.60 во 22Bet.

Вест Хем – Лидс – 3+

Вест Хем е во сигурната зона и во ова коло се очекува официјално да обезбеди опстанок во Премиер лигата. Што се однесува до Лидс тој е многу загрозен и за нив секој бод е од клучно значење, па сигурно ќе се бори до крај. Напшиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Mozzart.

Брајтон – Саутемптон – 1

Брајтон игра сезона од соништата и тимот на Де Зерби се бори за излез во Европа, што ги надмина сите очекувања. Брајтон игра одлично, особено нан домашен терен, па се очекува лесно да ги освои трите бода на овој меч, бидејќи Саутемпотон е веќе отпаднат во втора лига. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.30 воBet365.

Манчестер Сити – Челзи – 1

Манчестер Сити пред своите навивачи најверојатно ќе ја слави титулата на овој меч. „Граѓаните“ се во извонредна форма, па овој меч иако требаше да биде дерби, сепак Челзи е многу далеку од потребната форма. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во 22Bet.

Њукасл – Лестер – 3+

Њукасл е во извонредна форма и на овој меч најверојатно ќе го потврди местото во Топ 4. Лестер е во исклучително тешка позиција и ќе се бори до самиот крај, но тешко дека ќе избегне испаѓање во Чемпионшип. Њукасл на домашен терен тешко губи бодови, а нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*