Тикет на денот (недела, 21.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште малку недели останаа како оваа. Полека топ првенствата влегуваат во својата завршница, па потоа ни следува пауза од неколку месеци додека да започне новата сезона. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Манчестер Сити – Челзи – 1&3+ @ 1.72 во Mozzart

Некогаш овој натпревар беше големо дерби, но според моменталната ситуација не може да го категоризираме така. Манчестер Сити вешто ги искористи киксовите на Арсенал и ја презеде лидерската позиција, а создаде и одлична предност. Челзи од друга страна има сезона за заборавање што поскоро. Тие се на средината на табелата и немаат апсолутно никакви шанси за излез во Европа, па следната сезона ќе одморат од тие обврски. Сити веруваме дека ќе го надигра Челзи и типуваме 1&3+ со квота 1.72 во Mozzart.

Лориент – Ленс – 2 @ 1.57 во 22Bet

Лориент веќе го обебзеди својот опстанок за следната сезона и сега им претстои само мирна завршница. Иако имаат математички шанси за Европа, сепак конкуренцијата е огромна и скоро невозможно е да направат таков успех. Ленс од друга страна мора да издржат уште три кола. Во минатиот натпревар имаа негатива од 0-1, но набргу потоа направија пресврт и зедоа нови три бода, па во ова коло влегуваат како второпласиран тим во Франција и евентуалниот пласман за Ленс во ЛШ би било огромен успех. Наш предлог е победа за гостите, а коефициентот за 2 во 22Bet изнесува 1.57.

Аугсбург – Дортмунд – 2 @ 1.47 во 20Bet

Во доста незгоден момент Аугсбург за противник го доби тимот на Дортмунд. Добро е тоа што домаќините имаат предност од 4 бода во однос на најзагрозените екипи, па се уште шансите за опстанок им се максимални. Дортмунд мора да победува до крај и да се надева на евентуален кикс на Баварците бидејќи се со негатива од 1 бод во однос на нив. Формата им е одлична, а имаат и квалитет за да ги врзат останатите натпревари како победи.  Очекуваме Милионерите да си ја завршат својата работа без поголеми проблеми, а победата за нив во 20Bet се плаќа со квота 1.47.

Севиља – Бетис – ГГ @ 1.80 во Bet365

Севиља влезе во одлична форма, но некако тоа се случи многу задоцнето. Во еден момент беа и дел од црвената зона, но благодарение на фантастичните партии во вториот дел од сезоната сега се во борба за пласман во Европа и се во голема конкуренција со останатите екипи. Бетис пак е во добра позиција и се што треба да направи е до крајот да ја сочува, па да обезбеди пласман за следната сезона во Лига Европа. Овој натпревар е дерби на Андалузиција, па двете екипи се силно мотивирани. Наш предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*