Серија А 36-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 36-то коло во Серија А кое ќе ни донесе многу возбудливи натпревари и едно големо дерби помеѓу Наполи и Интер.

Кремонезе – Болоња – ГГ

Кремонезе има само теоретски шанси да остане во лигата, но сепак не зависат сите работи само од него. За почеток треба да победи на овој меч и се друго освен победа ќе значи испаѓање во втора лига. Болоња пак е на средина на табелата и за нив овај меч нема резултатско значење, па ќе игра растеретено. Нашиот предлог е ГГ со квота 1,80 во Mozzart.

Аталанта – Верона – 3+

Аталанта има пад на формата во последно време и ги загуби шансите за пласман во Топ 4, па ќе треба да се бори и за пласман во Европа. Меѓутоа, на гости им доаѓа тим кој се бори за опастанок и за Верона ова е најважен натпревар сезонава. Сигурно ќе сака да остане непоразена и да освои барем еден бод во Бергамо. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во Bet365.

Милан – Сампдорија – 1-1

Милан повеќе нема право на кикс, ќе мора да победи и да се надева на кикс од останатите за евентуален пласман во Топ 4. „Росонерите“ беа елиминирани во полуфиналето од ЛШ, па има големо разочарување во тимот. Сепак, ќе мора да го надминат тоа и да ги освојат трите бода, а на гости им доаѓа најслабиот тим, кој веќе испадна во втора лига. Нашиот предлог е 1-1 со квота 1.60 во 22Bet.

Лече – Специја – ГГ

Директен дуел на два тима кои се борат за опстанок. Лече е во лоша форма и поради тоа падна до зоната за испаѓање, додека Специја минатото коло го победи Милан и значително ги задржа шансите за опстанок. Меѓутоа, ова е клучен дуел за двата тима и тој што ќе биде поразен најверојатно ќе се прости од Серија А. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Торино – Фиорентина – ГГ

Дуел на два тима кои можат да бидат задоволни оваа сезона бидејќи ја остварија првичната цел. Фиорентина се пласираше и во финалето на Лига конгференции и Купот, па ќе има историска шанса за трофеј. Овој дуел нема резултатско значење и очекуваме растеретана игра без притисок и со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1,65 во Bet365.

Наполи – Интер – 3+

Дерби на колото, но без големо резултатско значење. Наполи веќе одамна е шампион на Италија и нема потреба од бодови, додека Интер се пласира во финале од ЛШ и за нив ова е историска сезона. Сепак, во ова дерби и двата тима ќе сакаат да се надигруваат и да освојат бодови, кои на Интер му се повеќе потребни за да го потврди пласманот во Топ 4. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во 22Bet.

Удинезе – Лацио – ГГ

Лацио во последно време игра многу лошо па падна на 4-то место на табелата и има потреба од бодови за да го зачува тоа место. Поради тоа се наоѓа пред императив победа на овој меч, меѓутоа по традиција тешко победува на Фриули. Удинезе нема резултатски императив и ќе игра растеретено, а дома е секогаш опасен. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Рома – Салернитана – 1

Рома повторно игра историска сезона со пласманот во финалето на Лига Европа. Тоа е шанса за европски трофеј, но и шанса за билет за Лигата на шампиони. Се очекува Рома целосно да се фокусира на тој меч, но сега им доаѓа на гости тим по мерка, кој веќе обезбеди опстанок, па очекуваме возбудлив меч. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во Bet365..

Емполи – Јувентус – 2

Јувентус влезе во серија на победи и се искачи на второто место на табелата, па сигурно ќе сака да го задржи тоа место до крајот на сезоната. Сепак, се очекува конечна одлука за казната, па ситуацијата е неизвесна, а тимот пред три дена беше елиминиран во полуфиналето на ЛЕ. Емполи ја оствари целта и ќе игра слободно па ќе сака да освои бодови. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.85 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*