Премиер лига 36-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 36-то коло во Премиер лигата кое ќе ни донесе многу возбудливи натпревари и решавачки дуели за конечниот пласман.

Лидс – Њукасл – 3+

Поразот од Арсенал го доведе во прашање пласманот на Њукасл во Топ 4. „Чавките“ и понатаму се во одлична позиција, но немаат право на кикс бидејќи конкурентите се блиску. Сега гостуваат на тим кој се бори за опстанок и се бори за секој бод, но има многу лоша одбрана. Поради тоа веруваме дека ќе биде ефикасен меч и нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Mozzart.

Астон Вила – Тотенхем – ГГ

Тотенхем изгледа остана без пласман во ЛШ, а тоа сезоната ја прави неуспешна, па сигурно следуваат големи промени во тимот. Сепак, Тотенхем сака достоинствено да ја заврши сезоната и ќе се бори до самиот крај, а од друга страна Астон Вила е во одлична форма и сака да ги освои трите бода. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Челзи – Нотингем Форест – ГГ

Челзи ја игра една од најлошите сезони во поновата историја и за нив овој меч нема никакво резултатско значење. Сигирно ќе сакаат да ја завршат сезоната со добар резултат пред своите гледачи, но Форест има многу поголем мотив бидејќи се бори за опстанок. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Кристал Палас – Борнмут – 1

Дуел на два тима кои веќе ја исполнија целта и изборија опастанок во Премиер лигата. Поради тоа се очекува да играат растеретено во овој меч и без притисок. Кристал Палас е во предност поради домашниот терен, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.75 во Mozzart.

Манчестер Јунајтед – Вулверхемптон – 1

Манчестер Јунајтед во последно време има пад на формата, ги загуби двата претходни натпревари, па сега нема право на кикс. Тимот на Тен Хаг е пред императив победа бидејќи се бори за пласман во Топ 4. Волците пак изборија опстанок и за нив овој дуел нема резултатско значење. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.00 во Bet365.

Саутемптон – Фулам – 3+

Саутемптон со овој натпревар најверојатно ќе се прости од Премиер лигата. Со победа ќе имаат теоретски шанси, но според распоредот во последните три кола тоа ќе биде практично „чудо“. Фулам одигра одлична сезона, над сите очекувања па ќе игра растеретено. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.65 во 22Bet.

Брентфорд – Вест Хем – ГГ

Брентфорд игра одлична сезона и ги надмина сите очекуавња, па најверојатно ќе заврши во горниот дел од табелата. Тоа е мотив тимот во последните три кола да освои што е можно повеќе бодови. Вест Хем пак во последно време игра се подобро, иако лошо ја отвори сезоната. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Евертон – Манчестер Сити – 2

Манчестер Сити е во фантастична серија и се искачи на првото место, но нема право на кикс. Иако со мислите ќе биде на реванш дуелот од ЛШ, сепак мора да победи на ова гостување. Евертон пак ја крена формата и излезе од зоната за испаѓање, но ќе биде многу тешко да дојде до бодови на овој меч. Нашиот предлог е 2 со квота 1.50 во Bet365.

Арсенал – Брајтон – 1

Арсенал скоро цела сезона беше лидер на табелата, но во последните неколку кола дозволи да падне на второто место. Сепак, „топџиите“ сигурно нема да се предадат и ќе сакаат да победат на последните три меча, а во меѓувреме да чекаат кикс на Сити. Брајтон е најпријатно изненадување сезонава и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е 1 со квота 1.65 во 22Bet.

Лестер – Ливерпул – ГГ

Ливерпул има само теоретски шанси за пласман во Топ 4, но овој меч може да биде последната надеж. Од друга страна Лестер се наоѓа во исклучително тешка ситуација и се бори за опстанок. „Лисиците“ едноставно мора да победат доколку сакаат да ги задржат шансите. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*