Тикет на денот (недела, 14.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Понудата за обложување е одлична за денес, па веруваме дека правилно ќе ја искористиме и дека ќе ја направиме вистинската тикет комбинација. Ова е нашиот предлог за денес.

Јувентус – Кремонезе – 1/1 @ 2.05 во Mozzart

Благодарение на бодовите кои беа вратени на Јувентус од страна на фудбалскиот сојуз во Италија, тие се се искачија на втората позиција и сега имаат огромна шанса за пласман во најелитнот фудбалско натпреварување Лига на шампиони. За противник го имаат тимот на Кремонезе кој не прикажа баш најдобри игри, па сето тоа им се одрази со катастрофален пласман  на табелата и во моментов ја имаат претпоследната 19-та позиција. Кремонезе скоро и да е елиминиран, а Јувентус веруваме дека нема да ризикува. Наш предлог е 1/1 со квота 2.05 во Mozzart.

Eспањол – Барселона – ГГ @ 1.75 во 22Bet

Eспањол е на претпоследната позиција и се уште имаат шанси за опстанок, но некако конкуренцијата за опстанок е огромна, па веруваме дека до самиот крај ќе имаме голема борба за опстанок. Барселона е практично новиот шампион во Ла Лига и им фали само уште малку за да имаат и доказ за тоа. Реалната ситуација е таква што нивната бодовна разлика е скоро невозможно да се престигне, па Каталонците можат да започнат со славење. Во ова градско дерби веруваме дека ќе има голови на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.75 во 22Bet.

Лајпциг – Вердер – 3+ @ 1.44 во 20Bet

Лајпциг благодарение на фантастични игри во последно време се најдоа во одлична позиција за следната сезона да обезбедат пласман во ЛШ. На овој натпревар влегуваат со добро расположение и добра форма бидејќи на последните пет дуели само еднаш беа поразени, а четири пати триумфираа. Вердер влезе во катстрофална серија резултати и во моментов има позиција на средината на табелата, па според математиката уште малку им фали за да бидат сигурни во опстанок и повторно да ги гледаме во Бундеслига. Двете екипи имаат отворен пристап, а таквите дуели секогаш се одликуваат со голови. Наш предлог е 3+ со квота 1.44 во 20Bet.

Арсенал – Брајтон – 1 @ 1.73 во Bet365

Топџиите оваа година беа многу блиску до титула, но за жал не успеаа да го издржат „притисокот“ и веќе паднаа на втората позиција, а сега имаат и натпревар повеќе во однос на својот конкурент, Манчестер Сити. Искрено сега само чудо би ги довело до шампионската титула. Брајтон имаше солидна сезона и ако обезбедат пласман во Европа за нив тоа ќе биде голем успех. Според сите показатели, Арсенал е фаворит на овој натпревар, а искрено има и поквалитетен тим, па не се сомневаме во нивната победа. Типуваме 1 со квота 1.73 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 8.94

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*