Серија А 35-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 34-то коло во Серија А кое ќе ни донесе многу возбудливи натпревари и решавачки дуели за конечниот пласман.

Салернитана – Аталанта – 2

Аталанта со поразот минатото коло го загуби чекорот за пласман во Топ 4, но се уште има големи шанси, па сигурно нема да се откаже до самиот крај. Сега има противник по мерка и гостува кај Салернитана, која пак нема изборено опстанок и ќе се бори за секој бод. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во Mozzart.

Специја – Милан – 2

Клучен дуел за двете екипи, а особено за Милан, кој мора да го добие за да остане во трка за пласман во Топ 4. После поразот од Интер во првиот меч мали се шансите за финале во ЛШ, па „росонерите“ ќе фрлат се на овој меч и се пред императив победа. Специја е во катастрофална форма и падна во зоната за испаѓање, па тешко дека ќе успее да избори опастанок. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.50 во Bet365.

Интер – Сасуоло – 3+

Интер влезе во одлична форма кога беше најпотребно, но нема право на кикс на овој меч. Моментално се наоѓа на 4-то место, но после киксот на Лацио има шанси да се искачи на третото место. Од друга страна Сасуоло ја оствари целта и за нив овој меч нема резултатско значење. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во 22Bet.

Верона – Торино – 1

Верона се бори за опстанок и бодовите и се прекупотребни, особено на домашен терен. Иако во еден момент се чинеше дека нема спас за овој тим, сепак почна да бележи добри резултати и сега е во одлична позиција за опстанок. Особено овој меч може да биде клучен, па Верона ќе направи се за да победи. Торино е во сигурна зона и за нив овој дуел нема резултатско значење. Нашиот предлог е Тип 1со квота 2.40 воMozzart.

Фиорентина – Удинезе – ГГ

Дуел на два тима кои немаат резултатски предизвик и веќе ја остварија целта. Фиорентина за три дена ја чека европски дуел, па сигурно ќе биде насочена кон реваншот со Базел. Удинезе игра без притисок, па очекуваме натпревар со многу голови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.60 во Bet365.

Монца – Наполи – 3+

Дуел на два тима кои воодушевија оваа сезона. Наполи супериорно стана шампион, додека Монца одигра сезона над сите очекувања и лесно обезбеди опстанок. Се очекува дуел без притисок и резултатско значење, па двата тренери ќе пробаат играчи кои добиваа мала минутажа во текот на сезоната. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.50 во 22Bet.

Болоња – Рома – ГГ

Рома после поразот од Интер го загуби чекорот за пласман во Топ 4, но шанси се уште постојат и тимот на Мурињо сигурно ќе се бори до самиот крај. Сепак, ова е тешко гостување и со мислите Рома ќе биде во реваншот со Леверкузен бидејќи има шанси за ново европско финале. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Јувентус – Кремонезе – 1

Јувентус се искачи на второто место на табелата, иако не се знае колку точно бодови ќе му одземат. Сепак, тимот на Алегри не се откажува и тоа го покажа минатото коло со победата над Аталанта. Кремонезе е отпишан и нема шанси на ова гостување, па нашиот предллог е Тип 1 со квота 1.35 во Bet365.

Сампдорија – Емполи – 2

Сампдорија и официјално се пресели во понизок ранг и на овој клуб му претстои тежок период бидејќи има проблеми со сопствениците и раководството. Емполи игра во добра форма и сугирно ќе сака да ја искористи ситуацијата за да дојде до бодови и да слави дефинитиво опстанок во Серија А, иако само теоретски се шансите да испадне. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.40 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*