Серија А 34-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Денес и утре на програмата е 34-то коло во Серија А кое ќе ни донесе неколку големи дербија и кое ќе даде одговор на тоа кој ќе заврши во Топ 4.

Милан – Лацио – ГГ

Милан има голем пад на формата и тоа во клучниот дел од сезоната. Падна на 6-то место на табелата, па ова е клучен дуел за „росонерите“ и се наоѓаат пред императив победа. Доколку не успеат да го совладаат Лацио ќе биде многу тешко да завршат во Топ 4. Римскио тим пак игра добро и е на второто место, но и за нив овој меч може да биде клучен. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Рома – Интер – ГГ

„Волчицата“ се наоѓа моментално на 7-то место на табелата, но има само два бода помалку од Интер, кој е на четвртото место кое води во Лигата на шампиони. Ова е директен дуел, па поради тоа е од исклучително значење и сигурно многу ќе влиае во конечниот исход на табелата. Интер пак многу ја подобри формата и во добро расположение патува во Рим. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Bet365.

Кремонезе – Специја – ГГ

Директен дуел на два тима кои се борат за опстанок. Кремонезе е во предност поради домашниот терен, а минатото коло освои голем бод на Сан Сири и покажа дека не се откажува. Специја пак според квалитетот е во мала предност, но очекуваме непредвидлив меч и нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Аталанта – Јувентус – 3+

Директен дуел за пласман во Топ 4, секако доколку не биде вратена казната на Јувентус. Гостите ќе бидат претпазливи бидејќи за неколку дена играат полуфинале во Лига Европа, а Аталанта игра растеретено и е во одлична форма и серија на добри резултати. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Mozzart.

Торино – Монца – 1

Двата тима ја остварија целта и обезбедија опастанок, па овој меч нема резултатско значење. Сепак двата тима се во добра форма и тоа е предуслов за возбудлив натпревар. Торино е фаворит поради домашниот терен, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.00 во Bet365.

Наполи – Фиорентина – 3+

Наполи после 33 години го освои Скудетото, па ова е првиот меч каде ќе игра на домашен терен како шампион. Се очекува голема еуфорија и фудбалерите сигурно ќе сакаат да победат. Фиорентина е во добра форма и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во 22Bet.

Лече – Верона – ГГ

Директен дуел на два тима кои се борат за осптанок. Лече е во предност бидејќи е домаќин, но на Верона и се бодовите повеќе потребни. Лече е побезбеден и доволно ќе му биде и реми, додека за Верона ова е најважен натпревар оваа сезона. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Емполи – Салернитана – 3+

Дуел на два тима кои се блиску до остварување на целта, односно опстанок во Серија А. Двата тима ја подобрија формата, играат добро и сакаат да освојат бодови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.80 во Bet365.

Удинезе – Сампдорија – 1

Сампдорија веќе испадна во втора лига и не може да се спаси, додека Удинезе ја оствари целта и игра растеретено. Домашниот тим е во одлична форма игра добро во последно време, особено на „Фриули“, па е фаворит на овој меч. Нашит предлог е Тип 1 со квота 1.50 во 22Bet.

Сасуоло  – Болоња – ГГ

Сасуоло и Болоња ја остварија целта и може да се каже дека имаат добра сезона. Овој меч за нив нема резултатско значење и сигурно двата тима ќе се надигруваат без притисок. Со оглед на фактот дека двата тима играат напаѓачки очекуваме голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.60 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*