Тикет на денот (недела, 07.05.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Уште една недела е пред нас со фантастична понуда за обложување. Веруваме дека од големиот број натпревари ќе ја направиме вистинската комбинација и ќе бидеме добитни. Ова е нашиот предлог тикет.

Анжер – Монако – 2/2 @ 2.10 во Mozzart

Првиот натпревар за денешниот тикет ни доаѓа од француската прва лига. Анжер е веќе елиминиран од елитата и следната сезона ќе ги гледаме во втората лига, па до крајот овој тим нема никаква потреба од бодови. Монако од друга страна е во тесна трка за пласман во Европа, но запишаа два последователни порази и со тоа се оддалечија од пласманот за ЛШ. Како и да е, на овој натпревар Монако е огромен фаворит, па се освен победа за нив би било изненадување на овој натпревар. Типуваме 2/2 со квота 2.10 во Mozzart.

Дортмунд – Волфсбург – ГГ3+ @ 1.88 во 22Bet

Дортмунд повторно ја предаде лидерската позиција на Баерн и тоа „благодарение“ на ремито против Бохум. Изиграа фантастичен натпревар и во неколку наврати имаа големи шанси за водство, но за жал не успеаа да реализираат и мораше да се задоволат само со бод. Во гости им доаѓа Волфсбург, тимотт кој зад себе има фантастични резултати и е во борба за пласман во конференциската лига. На овој натпревар влегуваат со одлично расположение откако во последните две кола запишаа две победи. И двете екипи знаат да изиграат отворено, па головите не би требало да изостанат. Ние овде предлагаме ГГ3+ со квота 1.88 во 22Bet.

Рандерс – Бронби – ГГ @ 1.62 во 20Bet

Овде имаме дуел на две екипи кои се на последните позиции во групата на победниците во данската Супер лига. Рандерс има 40 бода и е на 5-та позиција, а им солиден заостаток зад екипите кои ќе се борат за квалификации за Европа. Бронби исто така нема шанси за успех бидејќи се на последната позиција и во моментов може да очекуват само мирна завршница без многу притисок. Очекуваме релаксиран дуел и најмалку по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ во 20Bet изнесува 1.62.

Њукасл – Арсенал – ГГ @ 1.53 во Bet365

Последниот дуел за денешниот тикет ни доаѓа од англиската Премиер лига каде што ќе се сретнат екипите на Арсенал и Њукасл. Ова е дуел на два тимови кои ни доаѓаат од врвот на табелата. Арсенал има се уште шанси за титула, но пропуштија многу големи шанси и направија многу неочекувани киксови. Њукасл од друга страна е ов одлична позиција за пласман во ЛШ и веруваме дека ќе успеат да ја сочуваат. Како и да е, овде немаме фаворит бидејќи двете екипи играат фантастично, па затоа типуваме на голови. Наш предлог е ГГ со квота 1.53 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*