Серија А 32-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 32-то коло во Серија А, кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и две големи дербија помеѓу миланските и римските клубови.

Специја – Монца – ГГ

Специја се наоѓа во лоша форма во последно време и падна на 17-то место на табелата, па ја чека грчевита борба за опстанок. Ова за нив е клучен дуел на сезоната и едноставно немаат право на кикс. Од друга страна Монца е најпријатно изненадување оваа сезона и се наоѓа во добра форма. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Рома – Милан – 3+

Дуел за пласман во Топ 4 помеѓу два тима кои имаат исти бодови и го делат четвртото место на табелата. Двата тима се во добра форма, па сигурно не очекува возбудлив дуел. Ова може да биде клучен натпревар за двата тима бидејќи играат со директниот конкурент, па сигурно ќе сакаат да остварат позитивен резултат, но ќе бидат претпазливи. Нивните дуели по традиција се богати со голови, па нашиот предлог е 3+ со квота 1.75 во Bet365.

Торино – Аталанта – ГГ

Торино е на средината на табелата, веќе ја оствари целта да обезбеди опстанок, па игра растеретоно. „Биковите“ се многу непредвидливи, но против фаворитите играат секогаш добро, особено на домашен терен. Аталанта пак се бори за 4-то место и сигурно ќе сака да ги освои трите бода. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Интер – Лацио – ГГ

Едно од двете големи дербија ова коло и битка на два тима кои се борат за пласман во Топ 4. Интер минатото коло конечно им се врати на победите, но нема право на кикс а овој меч бидејќи заостанува на табелата. Лацио се наоѓа во подобра позиција и се наоѓа на второто место. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Кремонезе – Верона – 0-2г

Дуел на два тима кои се борат за опстанок. Кремоезе е во најтешка позиција и има многу тежок распоред, па овој меч за нив е „да се биде или не“. Од друга страна Верона има реални шанси за опстанок, игра добро во последно време и е благ фаворит на овој меч. Нашиот предлог е 0-2 гола со квота 1.60 во Bet365.

Наполи – Салернитана – 1-1

Се е спремно за славје во Неапол и освојување на Скудетото после цели 33 години. Доколку Лацио не победи во Милано со победа Наполи и официјално ќе биде шампион, па се очекува лесна победа на Наполитанците. Нашиот предлог е 1-1 со квота 1.80 во 22Bet.

Сасуоло – Емполи – 3+

Сасуоло веќе ја оствари целта и обезбеди опстанок во лигата, а Емполи е блиску до опстанокот. Поради тоа се очекува двата тима да играат растеретено и без притисок, а тоа е предуслов за меч богат со голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.80 во Mozzart.

Фиорентина – Сампдорија – 1

Фиорентина во последните три кола има пад на формата и освои само два бода, па сега скоро и да нема шанси за излез во Европа. Меѓутоа, во Лигата на конференции игра одлично и се пласира во полуфинале. Од друга страна Сампдорија само теоретски шанси има за опстанок, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.40 во Bet365.

Болоња – Јувентус – ГГ

Јувентус влезе во серија на лоши резултати и запиша три порази во низа, но со вратените бодови се уште е на 3-то место на табелата. Иако ситуацијата со бодовите не е јасна, „старата дама“ се бори за пласман во Топ 4, па е пред императив победа, на гостување каде не е лесно да се победи. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*