Ла Лига 32-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Без застој се игра во шпанската елитна лига, па сега на ред е новото редовно коло. Очекувме доста неизвесни и возбудливи натпревари во оваа рунда. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Осасуна – Реал Сосиедад – 0-2

Првиот натпревар од 32-то коло на шпанската Сегунда се игра во Памплона каде што силата ќе ја мерат екипите на Осасуна и Сосиедад. Домаќините се на фантастичното осмо место на табелата и доколку продолжат со вакво темпо, треба да очекуваме напад на позицијата која води во конференциската лига. Гостите се на вистински пат да остварат пласман во ЛШ бидејќи се наоѓаат на 4-то место на табелата со дури пет бода повеќе во однос на шестопласираниот Виљареал. Овде очекуваме неефикасен дуел и предлагаме 0-2 гола со квота 1.53 во Mozzart.

Елче – Рајо Валекано – 2

За жал Елче наредната сезона ќе го гледаме во Сегунда и нема повеќе никакви дилеми со оглед на фактот дека се наоѓаат на последното место на табелата и 19 бода помалку во однос на останатите тимови. Рајо Валекано изигра фантастичен натпревар во минатото коло и дефинитивно ако порано почнеше со вакви изданија ќе се замешаа во борбата за Европа. Наш предлог на овој натпревар е 2 со квота 1.79 во Bet365.

Реал Мадрид – Алмерија – 1/1

Само што помисливме дека тимот од Мадрид фати победнички ритам се случи непредвиден пораз. Имено, актуелниот шампион доживеа пораз на гостувањето кај Жирона и веќе јасно е дека не можат да ја загрозат првопласираната Барса. Алмерија зеде важни три бода во минатото коло и славеше против Хетафе. Овде веруваме дека Мадриѓаните ќе сакаат да се оправдаат за киксот од минатото коло и типуваме 1/1 со квота 1.52 во 22Bet.

Барселона – Бетис – 3+

Најинтересниот дуел од 32-то коло на шпанската Ла Лига се игра во Каталонија каде што силата ќе ја мерат Барса и Бетис. Барса е на вистински пат да ја земе титулата во Шпанија бидејќи се на првотто место со дури 11 бода повеќе во однос на второпласираниот Реал Мадрид. Бетис од друга страна ја „брка“ петтата позиција на табелата, а шансите драстично ги намалија бидејќи ремизираа во минатото коло против Сосиедад. Ефикасноста не би требало да изостане на овој дуел и типуваме 3+ со квота 1.65 во 20Bet.

Кадиз – Валенсија – ГГ

Очекувано беше уште пред почетокот на сезоната дека Кадиз ќе има голема борба за опстанок во елитата, а тоа веројатно може да трае и до последното коло. Во моментов се на 17-то место, а во минатото коло доживеаа пораз на домашен терен од Осасуна. Валенсија пак во последните два натпревари запишаа исто толку и победи, а во минатото коло славеа против Ваљадолид. Овде очекуваме голема борба и типуваме ГГ со квота 2.05 во Mozzart.

Виљареал – Селта – 1

Жолтата подморница игра многу подобро откако на аклупатаа седна Кике Сетјен и да не беа двата врзани порази, сега овој тим ќе беше на позиција која води во ЛШ. И вак ане е лошо, бидејќи се на 5-то место со пет бода помалку во однос на Сосиедад. Селта од друга страна со гол во финишот стигна до триумф против Елче, а многу лесно таа победа можеше да биде убедлива бидјеќи имаа доста промшени шанси. Овде очекуваме 1 со квота 1.84 во Bet365.

Еспањол – Хетафе – ГГ

За жал, како што во моментов стојат работите, многу лесно може да се случи, екипаата од Еспањол следната сезона да ги гледаме во Сегунда. Во овој момент се наоѓаат на претпоследното место на табелата со четири бода помалку во однос на тимовите кои се надвор од опасната зона. Хетаафе исто така има големи проблеми во последно време за што најдобро ни сведочи 18-та позиција на табелата. Впечатокот е дека овде ќе имаме отворен дуел и типуваме ГГ со квота 2.35 во 22Bet.

Ваљадолид – Атлетико Мадрид – 3+

Ваљадолид игра прилично добро во последно време, а после двете врзани победи, оваа екипа доживеа пораз во минатото коло на гостувањето кај Валенсија и тоа после примен гол во третата минута од судиското продолжение. Во гости им доаѓа Атлетико Мадрид, тимот кој го „брка“ второто место и има два бода помалку од Реал Мадрид. Овде решивме да го избегнеме конечниот исход и ви нудиме предлог на голови. Типуваме 3+ со квота 1.82 во 20Bet.

Мајорка – Атлетик Билбао – 1

Иако примарната цел на Мајорка беше опстанок во елитата, слободно може да кажеме дека во ниту еден момент од сезоната тоа не се доведе во прашање, па оваа екипа и следната сезона ќе ги гледаме во друштво со најдобрите. Имено, оваа екипа е на средината на табелата, поточно на 12-то место со 9 бода повеќе во однос на најзагрозените тимови. Атлетик во минатото коло беше поразен од Севиља и со тоа ги намали шансите за пласман во Европа. Мајорка игра одлично на домашен терен, па затоа сметаме дека ќе победат на овој дуел. Коефициентот за 1 во Mozzart изнесува 3.50.

Севиља – Жирона – 3+

Последниот дуел од редовното 32-ро коло на Ла Лига ќе се игра помеѓу Севиља и Жирона. Севиља игра одлично во последно време, а во вонредната рунда запишаа нова победа на гостувањето кај Билбао со минимален резултат 0:1. Жирона на ова гостување патува со добро расположение после победата во минатото коло над Реал Мадрид и во моментов се наоѓаат на 10-то место. Наш предлог за овој натпревар е 3+ со квота 1.95 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*