Премиерлига 34-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во наредниве три дена на програмата е вонредното 34-то коло од Премиер лигата кое ќе донесе неколку возбудливи натпревари и едно големо дерби помеѓу

Кристал Палас – Вест Хем – ГГ

Кристал Палас е на средината на табелата и не е загрозен од испаѓање, но потребни му се бодови за да биде сигурен. Што се однесува до Вест Хем почна да игра подобро во последно време и се оддалечи од зоната за испаѓање, но се уште го чека борба за да обезбеди опстанок. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Брентфорд – Нотингем Форест – 1

Брентфорд е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона и моментално се наоѓа на 9-то место на табелата. Во овој дуел влегува после победата над Челзи и е голем фаворит. Форест со победата минатото коло излезе од зоната за испаѓање, но бодовите му се прекупотребни. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 воBet365.

Брајтон – Вулверхемптон – 1

Брајтон е апсолутен хит оваа сезона и до крај ќе се бори за излез во Европа, иако првичната цел оваа сезона му беше да избори опстанок. Игра одлично, особено на домашен терен и е голем фаворит на овој меч. Што се однесува до Волвс тие се во добра форма и веќе изборија опстанок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во 22Bet.

Борнмут – Лидс – ГГ

Дуел на два тима кои се борат за опстанок. Борнмут игра одлично во последно време и има три победи на последните четири меча, па е во многу подобра позиција. Лидс го очекува грчевита борба за секој бод, тимот не игра добро во последно време, особено во одбраната која прима многу голови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Фулам – Манчестер Сити – 2

Фулам веќе избори опастанок и игра растеретено, но во последно време не е во добра форма. Сити игра фантастично, после победата над Арсенал се е во негови раце и ита кон нова титула. Доколку тимот на Гвардиола не победи на овој меч би било големо изненадување. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.35 во Bet365.

Манчестер Јунајтед – Астон Вила – 1

„Црвените ѓаволи“ се борат за пласман во Топ 4 и се во одлична позиција. Играат добро, иако минатото коло испуштија два гола предност против Тотенхем. Со победа на овој меч додатно ќе се доближат до целта. Астон Вила пак е во неверојатна форма и се бори за излез во Европа, но по традиција ова е тешко гостување за нив. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.75 во 22Bet.

Њукасл – Саутемптон – 1

Њукасл е во одлична форма и не само што победува туку тоа го прави на убедлив начин, а не мисли да застане. Сега има противник по мерка, односно најслабиот тим во лигата, па се друго освен победа би било изненадување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.40 во Mozzart.

Ливерпул – Тотенхем – 1

Тотенхем се спаси од пораз минатото коло од Јунајтед, но очигледно е дека тимот е во криза и дека тешко ќе стигне до 4-то место на табелата. Ливерпул пак за да ги задржи шансите за Топ 4 едноставно ќе мора да победи на овој меч, а домашниот терен е голема предност. Притоа и формата е на страната на „црвените“, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во Bet365.

Лестер – Евертон – ГГ

Дерби на дното и меч на сезоната за двата тима. Лестер и Евертон се во опасната зона и се борат за опстанок, а разликата помеѓу нив е само еден бод. Овој е дуел со директниот конкурент и може да биде одлучувачки во конечниот пласман. Лестер е во нешто подобра форма и игра дома, па е во мала предност. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Арсенал – Челзи – 1

Арсенал готово цела сезона беше лидер на табелата, но може во две-три кола да расипе се што градеше. После големиот пораз од Сити минатото коло повеќе ништо не е во нивни раце, но Арсенал сигурно нема лесно да се предаде. Челзи пак е во катастрофална форма, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*