Тикет на денот (сабота, 29.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешниот ден е фантастичен во однос на понудата, па веруваме дека правилно ќе ја искористиме и ќе направиме добитна комбинација. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Барселона – Бетис – ГГ @ 2.12 во Mozzart

Барса е лидер на табелата, а после секое коло тие се се поблиску до целта и до титулата во шпанската Ла Лига. Веруваме дека до крајот ќе дадат се од себе за да ја задржат оваа позиција. Во гости им доаѓа тимот на Бетис кој се бори за пласман во Европа. Мора да кажеме дека Бетис направи неколку неочекувани киксови, па тоа ги оддалечи од пласманот за ЛШ, но се уште се во игра за Лига Европа и за конференциската лига. Овде и двата тима имаат офанзивен пристап, па веруваме дека головите нема да изостанат. Наш предлог тип е ГГ со квота 2.12 во Mozzart.

Лајпциг – Хофенхајм – 1 @ 1.40 во 22Bet

Лајпциг е на 5-та позиција во германската Бундеслига и веруваме дека ќе дадат се од себе за да ги стигнат тимовите на Фрајбург и Унион Берлин кој имаат позиција за пламан во ЛШ. Биковите во последните пет дуели запишаа три порази и две победи, па овој натпревар не го дочекуваат со добро расположение. Хофенхајм имаше добра серија резултати, а во добриот резултат го ставаме и ремито против Баерн во претпоследното коло, но пред неколку дена не можеа да одолеат против Келн и беа поразени. Како и да е, Лајпциг е фаворит на овој дуел и очекуваме да победат без поголеми проблеми. Типуваме 1 со квота 1.40 во 22Bet.

Лил – Ажаксио – 3+ @ 1.78 во 20Bet

Лил е на 5-та позиција на табелата и овој тим има само една единствена цел, а тоа е пласман во Европа. Во минатото коло неочекувано ремизираа против Оксер и тоа реми ги оддалечи од позициите кои водат во Лига Европа. Ажаксио од друга страна е на претпоследната позиција со вкупно 22 бода и овој тим ќе се бори до самиот крај за опстанок иако во моментов делува како тешка, па дури и невозможна мисија. Како и да е, ефикасноста на овој дуел веруваме дека нема да изостане и типуваме 3+ со квота 1.78 во 20Bet.

Рома – Милан – ГГ @ 1.95 во Bet365

Како последен дуел за денешниот тикет ќе го ставиме италијанското дерби кое ќе се игра во Рим помеѓу Рома и Милан. Борбата за ЛШ стана огромна откако пред скоро една седмица се вратија бодовите кај Јувентус, па сега и тие се во таа трка. Рома има големи очекувања оваа сезона, па искрено очекуваме дека ќе ги исполнат иако тоа нема да биде лесно. Милан од друга страна падна на позицијата на табелата, но бодовно се сите блиску, па за елитното европско натпреварување очекуваме неизвесна завршница. Веруваме дека на овој дуел головите нема да изостанат и типуваме ГГ со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВO Bet365: 10.30

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*