Премиерлига 33-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во наредниве три дена на програмата е вонредното 33-то коло од Премиер лигата кое ќе донесе неколку возбудливи натпревари и едно големо дерби помеѓу Манчестер Сити и Арсенал.

Вулверхемптон – Кристал Палас – ГГ

Кристал Палас е во серија од три победи и едно реми, игра одлично, а веќе обезбеди опстанок па игра растеретено. На ова гостување патува со голема самодоверба, но „волците“се уште не се сигурни, бодовите им се потребни, па не очекува голема борба. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Астон Вила – Фулам – 1

Астон Вила со доаѓањето на Емери заигра фантастично и моментално се наоѓа на 6-то место,а  со победа на овој меч може да го мине Тотенхем на табелата. Тимот е во одлична форма и домашниот терен ќе биде голема предност, а Фулам после суспензијата на Митровиќ падна во формата. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.75 во Bet365.

Лидс – Лестер – 3+

Дуел на два тима кои се борат за опстанок. Лидс влезе во катастрофална серија и има четири порази на последните пет меча, па сериозно го доведе во прашање опстанокот. Лестер минатото коло се врати на победите, но е во зоната за испаѓање, па овој меч сигурно ќе биде клучен за двата тима. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.85 во 22Bet.

Нотингем Форест – Брајтон – ГГ

Форест е во слободен пад и на последните четири меча запиша четири порази, па падна на претпоследното место на табелата. Шансите за опстанок се мали во моментов, па ова сигурно ќе биде одлучувачки меч. Брајтон игра одлично и сигирно нема лесно да се предаде, бидејќи е во одлична форма. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Челзи – Брентфорд – 1

Сезоната на Челзи одамна е „завршена“ и тимот нема за што да се бори, бидејќи е на средината на табелата. Атмосферата во тимот не е добра, а новиот тренер Лампард се уште нема победа. Брентфорд од друга страна е едно од најпријатните изненадувања оваа сезона, па сигурно нема лесно да се предаде. Сепак, квалитетот е  на страната на домаќинот и нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во Bet365.

Вест Хем – Ливерпул – ГГ

Вест Хем во последно време заигра одлично, влезе во добра форма, но сепак сезоната е разочарувачка бидејќи од овој тим се очекуваше многу повеќе, а не да се бори за опстанок. Ливерпул пак се уште има теоретски шанси за 4-то место и сигурно Клоп и дружината ќе се борат до крај. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet

Манчестер Сити – Арсенал – 1

Натпревар на сезоната во Премиер лигата кој ќе го одлучи новиот шампион. Арсенал неочекувано врза три ремија по ред и сега дојде во ситуација ништо да не зависи од него. Доколку Сити ги добие двата заостанати натпревари ќе се искачи на првото место на табелата. Поради тоа ова дерби ќе биде одлучувачко, а Сити е во предност поради формата и домашниот терен. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.65 во Mozzart.

Евертон – Њукасл – 2

Евертон игра уште една разочарувачка сезона и се напоѓа во зоната за останок. Притоа е во лоша форма и освои само три бода на последните пет меча. Сега на гости им доаѓа Њукасл, кој игра одлично, го растури Тотенхем минатото коло и се бори за пласман во Топ 4. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.75 во Bet365.

Саутемптон – Борнмут – 1

Саутемптон е на последното место на табелата и за нив ова е последна шанса да се вклучат во трката за опстанок, па ќе направат се за да дојдат до трите бода. Борнмут моментално е на 15-то место, но не е сигурен, а во последо игра се полошо. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.25 во 22Bet

Тотенхем – Манчестер Јунајтед – ГГ

Дуел за 4-то место на табелата, но Тотенхем во овој меч влегува после дебакл од кој тешко ќе може да се опорави. „Спарси“ направија уште една тренерска смена и донесоа нов привремен менаџер, па ова дерби за нив доаѓа во најлош можен момент. Манчестер Јунајтед е во многу подобра позиција, но ова за нив по традиција е тешко гостување. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*