Ла Лига 31-во коло: Најава, анализа и предлог типови

Започнува вонредното 31-во коло во шпанската елитна лига. На програмата имаме целосно коло и сметаме дека ќе има многу изненадувања во оваа рунда. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новиот круг.

Кадиз – Осасуна – 1

Кадиз иако не е дел од црвената зона се уште немаат сигурен опстанок. Во последните пет натпревари запишаа само една победа и овој натпревар го дочекуваат со лошо расположение. За противник го имаат тимот на Осасуна кој во моментов ја има 8-та позиција на табелата, а и предвидуваме да завршат околу средината. Кадиз мора да собира бодови ако сака опстанок, па очекуваме 1 со квота 2.15 во Mozzart.

Жирона – Реал Мадрид – 2

Жирона после подолг период беа поразени во последното коло. Гостуваа кај Ваљадолид и претрпеа минимален пораз од 1-0. Овој пат го пречекуваат тимот на Реал Мадрид кој е во фантастична форма и со одлично расположение патува за Каталонија. Без многу калкулации типуваме 2 со квота 1.60 во Bet365.

Бетис – Сосиедад – ГГ

Последниот термин во вторникот од ова коло е резервиран за дуелот помеѓу Бетис и Сосиедад. Овде имаме дуел на две екипи кои се една под друга на табелата, но Сосиедад е во поповлна ситуација и има одлична предност на 4-то место додека, Бетис ќе мора оваа година да се задоволи со послабите европски натпреварувања. Како и да е, головите не би требало да изостанат на овој дуел, па типуваме ГГ со квота 1.95 во 22Bet.

Атлетико Мадрид – Мајорка – 1

Атлетико Мадрид после подолг период беа поразени во последниот натпревар, но тоа до некаде беше очекувано бидејќи гостуваа кај лидерот на табелата Барселона, но и покрај тоа нивниот пласман не претрпе измени. Мајорка влезе во добра серија, а најдобар показател за тоа ни се натпреварите од последните четири дуели каде што овој тим запиша две реми и две победи. Наш предлог е 1 за овој дуел со квота 1.47 во 20Bet.

Хетафе – Алмерија – 0-2

Хетафе има само една победа на последните пет дуели и тоа против Валенсија, а потоа запишаа два порази и на овој натпревар влегуваат со катастрофално расположение, бидејќи нивниот опстанок се уште не е сигурн. Ништо подобро не може да кажеме ниту за Хетафе, тимот кој им само 1 бод повеќе од црвената зона. Наш предлог за овој дуел е 0-2 гола со квота 1.67 во Mozzart.

Селта – Елче – 1

Kога сите очекуваа еден мирен шампионат, екипата на Селта врза четири натпревари без победа во првенството, па во овој момент, тимот од Виго има шест бода повеќе во однос на најзагрозените екипи на табелата. Во минатото коло очекувано беа поразени на гостувањето кај Реал Мадрид со резултат 2-0. Елче веќе одамна нема шанси за опстанок, па се што преостанува е чесно да се опрости од Ла Лига. Ние овде типуваме 1 со квота 1.33 во Bet365.

Рајо Валекано – Барселона – ГГ

Секако дека фановите на Рајо Валекано имаат многу причини за задоволство кога се во прашање партиите на нивните омилени екипи. Тимот од Ваљехас во овој момент ја има 9-та позиција на табелата, а најважно е што и следната сезона ќе бидат дел од елитата. Барса е многу блиску ди титулата и веруваме дека ќе успеат да ја сочуваат предноста на лидерското место. Ние овде веруваме дека ќе има голови и типуваме ГГ со квота 1.98 во 22Bet.

Валенсија – Ваљадолид – 1

Впечатокот е дека ниту најголемите песимисти не можат да претпостават дека Валенсија ќе има толку многу проблеми во овогодинашното издание на Ла Лига. Се наоѓаат на 18-то место, а тоа значи  и преселба во понизок ранг. Ваљадолид исто така се уште нема обезбедено опстанок, меѓутоа важно е што имаат солидна предност. Веруваме дека Валенсија ќе ги земе трите бода на овој дуел и типуваме 1 со квота 1.83 во 20Bet.

Виљареал – Еспањол – 1

Виљареал во многу лош момент влезе во криза и ако продолжат со ова темпо дефинитивно ќе излезат од конкуренцијата за пласман во некое европско натпреварување. Моментално се на шестото место со само еден бод повеќе од Атлетик Билбао. Еспањол е во многу тешка позиција бидејќи Каталонците моментално го заземаат 12-то место на табелата. Очекуваме победа за домаќинтие и типуваме 1 со квота 1.72 во Mozzart.

Атлетик Билбао – Севиља – ГГ

Последниот меч од вонредното 31-во коло на шпанската Ла Лига се игра во Баскија каде што силата ќе ја мерат Билбао и Севиља. Домаќините се на 7-та позиција на табелата и очекуваме голема борба за пласман во Европа. Од друга страна Севиља игра фантастично и тоа го докажаа во Лига Европа каде што го елиминираа тимот на Манчестер Јунајтед. Наш предлог за овој дуел е ГГ со квота 2.00 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*