Зголемени квоти за натпреварот Бетис – Сосиедад

Денес започнува вонредното коло во шпанската Ла Лига, а вечерниот термин е резервиран за дуелот помеѓу Бетис и Сосиедад.

Домаќините играат променливо во последно време и на овој натпревар влегуваат како 5-то пласирани со вкупно 48 бода. Сосиедад за разлика од нив има 6 бода повеќе и се наоѓа на 4-та позиција, поточно на позиција која води во ЛШ следната сезона.

Најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, за овој натпревар ни претстави зголемени – бонус квоти за два типови и тоа:

  • 2-1 точен резултат коефициент зголемен од 11 на 12
  • Сорлот да постигне прв погодок коефициент зголемен од 6.50 на 7.00

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*