Премиерлига 32-ро коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 31-то коло во Премиер лигата кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и кое е нецелосно бидејќи има одложени натпревари.

Фулам – Лидс – ГГ

Фулам во еден момент беше најпријатно изненадување во лигата, но потоа следуваше пад на формата и четири порази во низа. Минатото коло Фулам ја прекина црната серија и се врати на победите. Од друга страна Лидс се бори за опстанок и потребни му се бодови, па ќе се бори до последен атом, но не е во добра форма. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Брентфорд – Астон Вила – 3+

Астон Вила се „препороди“ со доаѓањето на Емери на клупата и моментално е во најдобра форма во лигата, па дојде во ситуација да се бори за Европа. Меѓутоа, Брентфорд игра одлично на домашен терен, па не очекува израмнет дуел, а очекуваме и многу голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.90 во Bet365.

Кристал Палас – Евертон – ГГ

Кристал Палас е во серија од три победи по ред, игра одлично, а веќе обезбеди опстанок па игра растеретено. Од друга страна Евертон води грчевита борба за опстанок и сигурно ќе сака да освои бодови кои му се прекупотребни. По традиција двата тима играат натпревари со голови, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet

Лестер – Вулверхемптон – 1

Лестер во последно време игра очајно и освои само еден бод на последните пет меча. Поради тоа падна на претпоследното место, па го чека грчевита борба за опстанок. Ова за „лисиците“ е клучен натпревар и ќе дадат се од себе за да победат. Гостите се во сигурна зона, но се уште не се сигурни, па не очекува голема борба. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2,30 во Mozzart.

Ливерпул – Нотингем Форест – 1

Ливерпул во последно време игра добро, но многу заостанува од 4-то место, па тешко дека ќе ја оствари целта. Сепак, додека постојат теоретски шанси тимот на Клоп ќе се бори, а сега има противник по мерка и се освен победа ќе биде изненадување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.30 во Bet365.

Борнмут – Вест Хем – ГГ

Еден од најинтересните дуели ова коло бидејќи силите ќе ги одмерат два тима кои се борат за опстанок. Двата тима во последно време се во добра форма и се оддалечија од зоната за испаѓање, а тоа е предуслов за голема борба и возбудлив меч. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet

Њукасл – Тотенхем – ГГ

Дерби на колото помеѓу два тима кои се борат за пласман во Топ 4. Њукасл е во подобра позиција на табелата и игра на домашен терен, па е бчаг фаворит. Од друга страна ова е најважен натпревар за Тотенхем, кој ќе му го одреди крајниот пласман на табелата. Поради тоа очекуваме возбудлив меч со голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*