Тикет на денот (сабота, 22.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Веќе влегуваме во завршницата на оваа фудбалска сезона и вакви викенди полни со натпревари ни се останати малку, па добро би било правилно да ги искористиме. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лацио – Торино – 1 @ 1.85 во Mozzart

Првиот натпревар на денешниот тикет ни доаѓа од италијанската Серија А. Во Рим ќе патува Торино каде што домаќин ќе биде тимот на Лацио. Лацио се наоѓа н автората позиција и има реални шанси да заврши тука, па следната сезона да го гледаме во ЛШ. Торино на овој дуел влегув со не толку добро расположение бидејќи во последните четири дуели запишаа четири неуспеси, односно две реми и два порази. Очекуваме Римјаните да ги земат трите бода и наш предлог е 1 со квота 1.85 во Mozzart.

Мајнц – Баерн Минхен – 2 @ 1.50 во 22Bet

Мајнц нема пораз на последните пет дуели, поточно во тој временски период запишаа четири реми и една победа, па сега се наоѓаат многу блиску до позицијата која води во конференциската лига, а доколку остварат таков пласман, фановите на овој тим би биле комплетно задоволни. Баерн Минхен пак направи неочекуван кикс во минатото коло и ремизираа против Хофенхајм, но добро е што ја задржаа лидерската позиција. Право на втора грешка немаат Баварците, па очекуваме да победат на овој дуел без поголеми проблеми. Наш предлог е 2 со квота 1.50 во 22Bet.

Оксер – Лил – 2 @ 1.73 во 20Bet

Оксер успеа три пати да победи во последните три кола и балагодарение на тие 9 бода ја напуштија црвената зона, а тоа им е главна цел за оваа сезона, па сега се во многу поповолна ситуација. За противник ова коло го имаат тимот на Лил кој се бори за пласман во некој од европските купови. Гостите заостануваат од позициите кои водат во ЛШ и ЛЕ, но сепак се на прав пат да остварат пласман за конференциската лига. Како и да е, веруваме дека трите бода нема да ги испуштат на овој дуел и предлагаме да изиграте 2 со квота 1.73 во 20Bet.

Ковентри – Ридинг – ГГ @ 2.10 во Bet365

Последниот дуел за денешниот тикет е од англискиот Чемпионшип. Се сретнуваат две екипи со различни амбиции, поточно домаќините се борат за плеј оф, а гостите за опстанок. Ковентри има се уште шанси за да стигне до плеј оф зоната и преку неа да се обиде да обезбеди пласман во Премеир лига, но тоа нема да биде воопшто лесна задача. Ридинг од друга страна е дел од зоната за елиминација, а исто така не се и во кој знае каква завидлива форма. Сепак ние очекуваме голема борба за трите бода на овој дуел и типуваме ГГ со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*