Тикет на денот е-Спорт (22.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Во денешниот тикет од е-Спортот ни доаѓаат два натпревари од третото коло на CCT Central Europe Series #6.

Illuminar – Copenhagen Flames – 2 @ 1.44 во Bet365

Овие две екипи одамна се немаат сретнато на турнирите во CS:GO. По пауза од три години повторно ќе се соочат на турнирот на кој ќе се обидат да изборат место меѓу најдобрите, но тоа воопшто нема да биде лесно за ниту еден од тимовите бидејќи по две кола имаат по еден пораз и триумф. Illuminar славеше против Nexus, но потоа загуби од Eyeballers, додека Copenhagen Flames беше подобар од Viperio, но загуби од Team Sampi. Наш предлог за мечот 2 со коефициент 1.44 во Bet365.

Team Sampi – Eyeballers – 1 @ 2.25 во 22Bet

Денот за еден од тимовите ќе биде среќен затоа што ќе избори место во следната фаза од турнирот. Team Sampi славеше во првите две кола со по 2-1 против Copenhagen Flames и Sangal Esports, додека Eyeballers Беше подобар од Big Academy и Illuminar. Ова ќе биде нивна прва меѓусебна пресметка, а за нас фаворит ќе биде Sampi затоа што има победи на последните седум натпревари по ред. Ние предлагаме 1 со квота 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*