Серија А 31-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 30-то коло во Серија А, кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и едно големо дерби помеѓу Јувентус и Наполи.

Верона – Болоња – ГГ

Верона се бори за опстанок и бодовите и се прекупотребни, а во овој дуел влегува со голема самодоверба после позитивниот резултат со Наполи. Домашниот терен сигурно ќе биде предност, но Болоња е во одлична форма и нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Салернитана – Сасуоло 3+

Салернитана на последните пет меча запиша пет ремија, па сигурно дека ќе сака да ја продолжи серијата без пораз. Важи за домашен тим и игра одлично на домашен терен, но Сасуоло е во добра форма, го победи Јувентус во претходното коло, па со голема самодоверба ќе патува на ова гостување. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Bet365.

Лацио – Торино – 1

Лацио е тимот со најдобра форма во лигата, се наоѓа на второто место на табелата и е блиску да ја исполни целта и да избори пласман во ЛШ. Торино пак игра топло-ладно оваа сезона, но се наоѓа во сигурната зона и игра растеретено. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.85 во 22Bet.

Сампдорија – Специја – ГГ

Сампдорија е во катастрофална ситуација, како во тимот така и во управата и со една нога е веќе во втора лига. Тешко дека ќе успее да се спаси, а Специја од друга страна има многу поголеми шанси и се бори за опстанок. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Емполи – Интер – 2

Интер постигна голем успех со пласманот во полуфиналето во ЛШ, но во Серија А се наоѓа во катастрофална сезона „Нероаѕурите“ имаат пет порази на последните шест меча и паднаа на 6-то место на табелата. Поради тоа немаат право на кикс и мора да ги освојат трите бода. Емполи го победи Интер во Милано, па сигурно нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.60 во Bet365.

Монца – Фиорентина – ГГ

Монца е најпријатно изненадување оваа сезона во Серија А и ги надмина сите очекувања, додека Фиорентина е во добра форма, а тоа го покажа и во Лигата на конференции. Меѓутоа, Монца игра најдобро против фаворитите, особено на домашен терен, па овој натпревар е крајно непредвидлив. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Удинезе – Кремонезе – 1

Удинезе ја оствари целта оваа сезона, обезбеди опатсанок, па сега игра растеретено. Тимот на Несторовски игра одлично на домашен терен, а сега има противник по мерка за да ги освои трите бода. Крмонезе победи на последните два меча, но тешко ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квпта 1.60 во Mozzart.

Милан – Лече – 1

Милан постигна голем успех и се пласира во полуфиналето на ЛШ елиминирајќи го Наполи, но во Серија А падна на 5-то место. „Росонерите“ повеќе немаат право на кикс и ќе мора да го освојат трите вода, а во овој меч се е на нивна страна. Лече е во катастрофална форма, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.30 во Bet365.

Јувентус – Наполи – ГГ

Дерби на колото, кое особено доби на значење откако му беа вратени бодовите на Јувентус. „Старата дама“ сега се искачи на 3-то место, па има мотив да се бори за бодови за да се пласира во Топ 4. Наполи од друга страна е на чекор до освојување на Скудетото, па очекуваме возбудлив натпревар и нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во 22Bet.

Аталанта – Рома – ГГ

Дуел на два тима кои се борат за пласман во Топ 4 и сигурно ова може да биде клучен меч за двата тима. Рома е во форма, но не игра добро на гостувањата, додека Аталанта е непредвидлива оваа сезона. По традиција двата тима играат натпревари со многу голови, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*