Премиер лига 31-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 30-то коло во Премиер лигата кое ќе донесе многу возбудливи натпревари.

Астон Вила – Њукасл – ГГ

Астон Вила е во фантастична форма и во серија од четири победи, а нема пораз од средината на февруари. Меѓутоа, истото може да се каже и за Њукасл, кој е во серија од пет победи и се искачи на третото место на табелата. Тоа е предуслов за возбудлив натпревар и голови на двете страни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Челзи – Брајтон – 3+

Челзи е најголемо разочарување оваа сезона и се ноаѓа на средината на табелата, па ја загуби можноста за пласман во Топ 4. „Сините“ за три дена играат реванш со Реал, па на овој меч ќе играат со комбиниран тим. Од друга страна Брајтон е најпријатно изненадување во лигата оваа сезона. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Bet365.

Евертон – Фулам – ГГ

Евертон се бори за опастанок и има исто бодови колку и тимот што е под линијата за испаѓање, па ова за нив може да биде клучен натпревар сезонава. Немаат право на кикс и едноставно мора да освојат бодови. Фулам во еден момент беше вистински хит, но во последно време има пад на формата, но е во сигурна зона и игра растеретено. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet

Саутемптон – Кристал Палас – 1

Саутемптон се бори за опастанок и има мали шанси да се спаси, па ова за нив е клучен натпревар сезонава. Тимот во последно време игра добро, а минатото коло очекувано беше поразен од Сити. Сега на гости им доаѓа тим кој игра топло-ладно, па домашниот терен може да биде голема предност. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.70 во Mozzart.

Тотенхем – Борнмут – 1

Тотенхем води грчевита борба за четвртото место, а минатото коло оствари важна победа против Брајтон. Сега на гости му доаѓа тим кој се бори за опстанок, но Кејн и дружината немаат право на кикс. Квалитетот е на нивна страна, па Борнмут иако се бори за опстанок, тешко ќе дојде до бодови. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во Bet365.

Вулверхемптон – Брентфорд – ГГ

Брентфорд е во сигурната зона и веќе обезбеди опстанок, па игра растеретео и без притисок. Поради тоа во последно време има и пад на формата, но овој тим покажа дека секогаш може да биде незгоден и непредвидлив. „Волците“ пак се борат за опстанок и бодовите им се прекупотребни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet

Манчестер Сити – Лестер – 1&3+

Сити минатото коло ја намали разликата со Арсенал и сега значително ги зголеми шансите за титулата. Поради тоа нема право на кикс и мора да ги освои трите бода, но според квалитетот и формата не би требало да има проблеми. Лестер се бори за опстанок и е сериозно загрозен од испаѓање. Нашиот предлог е 1&3+ со квота 1.70 во Mozzart.

Вест Хем – Арсенал – ГГ

Еден од најинтересните дуели ова коло. Арсенал после ремито со Ливерпул нема право на кикс бидејќи мора да ја задржи разликата со Сити. Квалитетот е на нивна страна, но Вест Хем ќе се бори до последен атом бидејќи се бори за опстанок и бодовите им се прекупотребни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Bet365.

Нотингем Форест – Манчестер Јунајтед – 2

Манчестер Јунајтед моментално се наоѓа на 4-то место, но нема право на кикс бидејќи конкуренцијата за Топ 4 е огромна. „Црвените ѓаволи“ се во добра форма и победија на последните два меча, па со голема самодоверба ќе патуваат на ова гостување. Форест пак се наоѓа во зоната за испаѓање и се бори за опстанок и сигурно нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.70 во 22Bet

Лидс – Ливерпул – 3+

Лидс има значителен пад на формата и сега сериозно е загрозен за испаѓање, па го чека грчевита борба за опстанок. Од друга страна Ливерпул игра катастрофална сезона и ги загуби шансите за 4-то место, па очекуваме отворен натпревар со голови на двете страни. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 воMozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*