Тикет на денот е-Спорт (16.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По четири одиграни кола на DPC 2023 Tour 2: WEU Division II (Lower) веќе се издвојуваат екипите кои ќе се борат за врвот на табелата, а ние денеска ќе продолжиме да ги следиме интересните дуели од турнирот.

Alliance – D2 Hustlers – 1 @ 1.83 во Bet365

Alliance беше најдобар тим во Европа, па со право ја има фаворитската улога во денешниот натпревар, иако мора да споменеме дека по лошите резултати во изминатиот период следеше целосен ремонт на екипата. Тимот беше составен минатиот декември, а во него играат Charlie, ChYuan, s4, ponlo и Handsken. Тие ќе се судрат против D2 Hustlers, кој е пријатно изненадување на турнирот и има веќе три победи на претходните три меча. Сепак, ние ќе им веруваме на Alliance И затоа ви предлагаме 1 со квота 1.83 во Bet365.

PuckChamp – Old G – 2 @ 1.30 во 22Bet

PuckChamp е во црна серија од четири порази во сите натпреварувања и тоа воопшто не им оди во прилог пред денешниот натпревар против Old G, кој славеше еднаш на претходните четири средби. Доколку ја погледнеме табелата може да забележиме дека PuckChamp e „закован“ на дното со четири порази, додека Old G има две победи и два порази и сè уште е во игра за највисок пласман. Со оглед на тоа дека PuckChamp очигледно се „откажа“ од турнирот, наш предлог е 2 со коефициент 1.30 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.37

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*