Серија А 30-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 30-то коло во Серија А, кое нема да донесе големо дерби и фаворитите имаат противници по мерка.

Кремонезе – Емполи – ГГ

Кремонезе минатото коло победи на гостувањето кај Сампдорија и ги задржа минималните шанси за опастанок, но тоа ќе биде исклучително тешко бидејќи заостанува многу. Ова за Кремонезе е клучен дуел во сезоната и ќе направи се за да победи, но Емполи не е сигурен и ќе даде голем отпор. Поради тоа нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Специја – Лацио – 2

Специја се бори за опстанок и се наоѓа веднаш над зоната за испаѓање, додека Лацио е на второто место и се бори за пласман во Топ 4. Бодовите им се потребни на двата тима, а тоа е предуслов за возбудлив натпревар. Специја важи за домашен тим и игра одлично на домашен терен, но со Лацио по традиција има проблеми. Имено на последните пет меча запиша пет порази против Лацио, па сега ќе направи се за да ја прекина таа црна серија. Меѓутоа, тимот на Сари е во исклучителна форма, па нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.75 во Bet365.

Болоња – Милан – 3+

Болоња е во одлична форма и се искачи на 8-то место на табелата, па сега дојде во ситуација да се бори за излез во Европа. Тимот на Мота игра одлично на домашен терен, особено против фаворитите, каде тешко освојувата бодови. Милан се бори за пласман во Топ 4 и бодовите му се прекупотребни, но тренерот Пиоли сигурно ќе направи промени во тимот и ќе одмори некои важни фудбалери бидејќи за неколку дена игра реванш против Наполи. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во22Bet.

Наполи – Верона – 3+

Наполи е на чекор да ја освои шампионската титула и рутински ќе влезе во овој натпревар каде е голем фаворит. Спалети сигурно ќе излезе со комбиниран тим и ќе ги одмара важните играчи пред дуелот со Милан во вторник во Лигата на шампиони. Верона се бори за опстанок но ќе и биде потребно „чудо“ за да освои бодови на ова гостување. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.50 во Mozzart.

Интер – Монца – 1

Интер влезе во серија на лоши резултати и падна на 5-то место на табелата, па повеќе нема право на кикс. Минатото коло испушти драгицени бодови против Салернитана, па сега едноставно ќе направи се за да ги освои трите бода. Монца е во сигурната зона и игра растеретено, но во последно време има пад на формата. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.30 во Bet365.

Лече – Сампдорија – ГГ

Дуел на два тима кои се борат за опстанок. Лече добро ја почна сезоната, но во последно време влезе во серија од порази, па си ја загрози позицијата. Сампдорија е во многу полоша ситуација и само „чудо“ може да ја спаси од испаѓање. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во 22Bet.

Торино – Салернитана – 1

Торино нема победа на последните три меча, па пада на 11-та позиција на табелата. Сепак, е во сигурна зона и ќе игра без притисок. Салернитана на последните пет меча запиша пет ремија, па со самодоверба ќе патува во Торино и сака да ја продолжи серијата без пораз. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.70 во Mozzart.

Сасуоло – Јувентус – 3+

Сасуоло на последните два меча освои само еден бод, но познато е дека овој тим игра одлично против фаворитите. Јувентус има минимални шанси за Топ 4, па ќе се фокусира на Европа Лигата. Алегри се очекува да изведе комбиниран состав пред мечот со Спортинг. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.80 во Bet365.

Рома – Удинезе – 1

Рома со три победи на последите пет меча се искачи на третата позиција на табелата и ги искористи киксовите на конкурентите. Главна цел на тимот на Мурињо е пласман во Топ 4, па нема право на кикс, особено на домашен терен. Удинезе е во сигурната зона и нема голема потреба од бодови. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.85 во 22Bet.

Фиорентина – Аталанта – ГГ

Ова е еден од најинтересните дуели во ова коло. Фиорентина е во одлична форма и се бори за пласман во Европа, додека Аталанта се оддалечи од 4-та позиција после поразот минатото коло. Дуел на два тима кои играат непредвидливо оваа сезона, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*