Тикет на денот е-Спорт (15.04.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Празнично ќе уживаме во натпреварите од Dota 2, односно турнирот DreamLeague Season 19 – Group Stage 2, каде што се игра второто коло.

Tundra Esports – Team Liquid – 2 @ 1.40 во Bet365

Трите победи по ред на Tundra против TSM, Nouns и Nigma ги прават мали фаворити во пресметката со Team Liquid, кој има две ремија и еден пораз во истиот период. Интересно е тоа што Team Liquid, од друга страна, никогаш нема загубено од Tundra и има дури пет триумфи во меѓусебните пресметки. Доколку судиме според овие резултати на екипите, ние очекуваме и шеста победа на Liquid, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.40 во Bet365.

Evil Geniuses – OG – 1 @ 1.72 во 22Bet

Секогаш е интересно кога гледаме едни од најпопуларните и најдобрите екипи во Dota 2. Последна средба меѓу овие тимови беше таа од 15 октомври лани за време на групната фаза на The International 2022, а тогаш славеше Evil Geniuses со 2-0. Овие екипи имаат нерасчистени сметки, а желбата за одмазда кај OG станува сè поголема и ова е идеална шанса да се реваншира за претходниот пораз. Во прилог на OG му одат и победите против Shopify Rebelion и Team Spirit. Наш предлог за овој натпревар ќе биде 1 со квота 1.72 во 22Bet.

Beastcoast – TSM – 1 @ 1.66 во Bet365

Beastcoast го почна турнирот со триумф од 2-1, додека TSM загуби од Tundra Esports со 0-2. Очекуваме интересна пресметка со оглед на тоа дека двете екипи се кандидати за пласман во следната фаза од натпреварување. Сепак, ние во предвид ќе ги земеме само резултатите во последните дуели на двете екипи. Beastcoast покажа дека може да надигра и фаворит како Evil Geniuses, додека TSM ги покажа сите слабости против Tundra и тоа ќе биде голем проблем за нив пред дуелот. Ние предлагаме 1 со квота 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.99

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*