Серија А 29-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 29-то коло во Серија А, кое ќе донесе големо дерби помеѓу Лацио и Јувентус, но ќе донесе неколку возбудливи натпревари.

Салернитана – Интер – 2

Интер влезе во ужасна форма и сега го доведе во прашање и пласманот во Топ 4. Тимот на Инзаги нема повеќе право на кикс бидејќи има четири порази во последните пет меча. Конкурецијата е голема, па се освен трите бода против Салернитана ќе бидат изненадување. Домаќинот пак е во форма и нема пораз на послдните пет меча. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.45 во Mozzart.

Лече – Наполи – 2

Лече влезе во катастрофална форма и на последните пет меча запиша пет порази, па сега треба да стравува за опстанокот. Наполи пак е неприкосновен во лигата и е на чекор од Скудетото, но минатото коло беше понижен од Милан, па сега треба да покаже дека тој пораз не оставил трага. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.65 во  Bet365.

Милан – Емполи – 1

Милан минатиот месец влезе во серија на лоши резултати, но после репрезентативната пауза се чини дека тоа е минато. Минатото коло потсети кој е актуелен шампион, па го прегази Наполи. „Росонерите“ немаат право на кикс бидејќи се борат за пласман во Топ 4, а преполниот Сан Сиро сигурно ќе биде предност. Емполи се бори за опстанок, но тешко дека ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.40 во 22Bet.

Удинезе – Монца – ГГ

Дуел на два тима кои се во сигурната зона и ќе играат растеретено. Удиезе и покрај поразот минатото коло е во добра форма веќе подолго време и не игра под притисок. Монца е пријатно изненадување и сигурно нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во Mozzart.

Фиорентина – Специја – 1

Фиорентина е тим во најдобра форма во првенството во моментов и запиша пет победи по ред, а ги победи и миланските гиганти. Сега дојде во ситуација да се бори за излез во Европа, па сигирно ќе сака да ја продолжи серијата. Специја се бори за опстанок и сигурно нема лесно да се предаде. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.45 во  Bet365.

Аталанта – Болоња – 3+

Аталанта со двете победи во последните два меча дојде на само два бода од четвртото место, што е главна цел на тимот. Иако конкуренцијата е голема и тоа ќе биде тешко, сепак Гасперини нема да се откаже и нема право на кикс, особено не на домашен терен. Болоња е незгоден противник, игра одлично, па предвидуваме натпревар со многу голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во 22Bet.

Сампдорија – Кремонезе – 1

Дуел на двата најслаби тимови во лигата, кои тешко ќе се спасат од испаѓање. Сепак, се чини дека за Сампдорија ова е и најмалата последна шанса, па нема право на кикс. Кремонезе е веќе „отпишан“, а Сампдорија игра подобро и е домаќин. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.35 во Mozzart.

Торино – Рома – ГГ

Торино игра добро оваа сезона, се наоѓа во сигурната зона и растеретено ќе влезе во овој меч. „Биковите“ се домашна екипа и ретко кој победува во Торино, па Рома ќе има тешка задача, иако бодовите на „волчицата“ и се прекупотребни. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во  Bet365.

Верона – Сасуоло – 3+

Верона има само теоретски шанси да се спаси од испаѓање, но сигурно нема лесно да се откаже и ќе се бори до крај. Ова е клучен натпревар за нив да ја прекинат лошата серија. Од друга страна Сасуоло е во сигурна зона, игра без притисок и е во добра форма. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.80 во 22Bet.

Лацио – Јувентус – ГГ

Дерби на колото и дуел на два тима кои се во извонредна форма. Лацио се искачи на второто место и игра одлично, особено на домашен терен. Од друга страна Јувентус е во серија на победи и дојде во ситија да се бори за 4-то место и покрај казната од 15 бода. Во таква ситуација „старата дама“ е најопасна, па се очекува двата тима да играат за победа. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*