Зголемени квоти во Bet365 за натпреварот Бенфика – Порто

Денес започнува португалската Прва лига, а од 19:00 ќе имаме можност да гледаме едно од поголемите португалски дерби.

Се сретнуваат екиптие на Бенфика и Порто. Домаќините имаа солидна предност на лидерското место, додека гостите на овој дуел влегуваат како второпласирани со 10 бода помалку.

Веруваме дека овие две екипи ќе ни приредат неизвесен дуел, а најдобрата онлајн обложувалница, Bet365, ни претстави и зголемени бонус квоти.

Станува збор за два типови и тоа:

  • 2/2 квота зголемена од 6.50 на 7.50
  • 2-0 точен резултат коефициент зголемен од 9 на 9.50

НАПОМЕНА:

Доколку се уште немате сметка во Bet365, тоа може да го направите ТУКА и да си добиете 25 евра во вид на бесплатни средства за обложување без никакви услови за повлекување.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*