Ла Лига 28-мо коло: Најава, анлиза и предлог типови

Овој викенд на „менито“ за обложување ги имаме натпреварите од шпанската Ла Лига. Таму веќе Барса се оддалечи на лидерската позиција, но до крајот има уште многу и ние се уште веруваме во неизвесна завршница. Ова е нашата најва, анализа и предлог типови.

Севиља – Селта – 1

Ниту најголемите песимисти не веруваа дека Севиља во овој момент нема да има сигурен опстанок. Тие се тргна од опасната зона, но мора да освојуваат уште бодови доколку сакаат и следната сезона да бидат дел од елитата. Селта пак без поголеми проблеми стигна до средината на табелата и тие немаат некои поголеми амбиции за оваа година. Севиља овде очекуваме да победи и типуваме 1 со квота 2.20 во Mozzart.

Осасуна – Елче – 1

Осасуна делува како да влезе во мала криза, а најдобар показател за тоа ни се последните четири натпревари каде што не запишаа ниту една победа, поточно во тој временски период два пати ремизираа и два пати беа поразени. Елче од друга страна е на дното на табелата и во моментов е еден од посигурните патници за Сегунда. Осасуна очекуваме да ја прекине катастрофалната серија резултати и да победи на овој дуел. Наш предлог е 1 со квота 1.73 во Bet365.

Еспњол – Атлетик Билбао – 1

Eспањол дополнително ги закомплцир работите во последниов период. Запишаа четири последователни порази и сега воопшто не е чудно што се на позиција која следната сезона води во понизок ранг. За противник го имаат тимот од Баскија, Билбао кој е на сигурно, но и тие не можат да се пофалат со добри резултати во последно време. Ние овде сметаме дека домаќините нема да бидат поразени и типуваме 1Х со квота 1.67 во 22Bet.

Сосиедад – Хетафе – 1

Тимот на Реал Сосиедад во моментов е во ТОП 4 екипите во Ла Лига и тие доколку успеат да завршат тука би биле комплетно задоволни бидејќи ќе успеат да обезбедат пласман во најелитното фудбалско натпреварување Лига на шампиони. Хетафе излезе малку на сигурно, но ништо не е готово бидејќи имаат само три бода предност во однос на најзагрозените екипи. Веруваме дека Сосиедад овде ќе ги земе трите бода и типуваме 1 со квота 1.71 во 20Bet.

Реал Мадрид – Виљареал – ГГ

Реал Мадрид како што изминува времето пополека ги губи шансите за титула во домашното првенство. Добро е тоа што се уште се во игра во ЛШ, па за неколку дена на домашен терен ќе се сретнат со тимот на Челзи. Виљареал е во конкуренција за Европа, а мора да признаеме дека играат солидно во последно време. Наш предлог за овој натпревар е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Ваљадолид – Мајорка – 0-2

Во првиот неделен термин за Ла Лига ќе се сретнат екипите на Ваљадолид и Мајорка. Ваљадолид е на втората половина на табелата и се уште не се на сигурно за следната сезона, а овој натпревар го дочекуваат со лошо расположение откако запишаа тежок пораз во последното коло од Реал Мадрид со резултат 6-0. Мајорка од друга страна игра катастрофално во последно време и нема победа на последните пет дуели, па не очекуваме дека ниту сега ќе направи некој успех. Ние предлагаме овде 0-2 гола со квота 1.49 во Bet365.

Бетис – Кадиз – 1

Бетис и покрај поразот во последниот натпревар против Атлетико Мадрид се уште е во трка за пласман во Европа, па веруваме дека до самиот крај ќе притискаат и нема лесно да се предадат. Кадиз од друга страна има само една победа, во последните пет дуели, а после тоа запиша три реми и еден пораз. Бетис е фаворит на овој дуел и очекуваме победа за нив. Типуваме 1 со квота 1.67 во 22Bet.

Алмериа – Валенсија – 2

Овие два тима имаат исто бодови во моментов и се борат за опстанок за следната сезона. За Алмериа тоа можеби и не е толку чудно, но за Валенсија ретко кој очекуваше вакво сценарио на само 10 кола до крајот на сезоната. Сепак што е тука е, време има уште, па веруваме дека Валенсија може да ја поправи ситуацијата. Наш предлог е 2 со квота 2.50 во 20Bet.

Рајо Валекано – Атлетико Мадрид – 2  

Рајо Валекано влезе во доста лоша форма и нема победа на последните пет натпревари, па благодарение на таа лоша игра го доведоа во прашање пласманот во Европа кој им беше врвен приоритет. Атлетико Мадрид од друга страна е на третата позиција и врза четири последователни победи, па овој натпревар го дочекуваат со одлично расположение. Наш предлог за овој натпревар е 2 со квота 1.85 во Mozzart.

Барселона – Жирона – 1

Барса создаде одлична предност на лидерската позиција и веруваме дека се ќе направат за да се задржат таму што подолго. Каталонците како што изминува времето се се поблиску до титулата во домашното првенство, па веруваме дека нема да ја прокоцкаат оваа предност. Жирона од друга страна е на сигурно и со тоа тие можат да бидат комплетно задоволни. Ние типуваме 1 на овој дуел со квота 1.31 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*