Премиер лига 30-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Викендов на програмата е 30-то коло во Премиер лигата кое ќе донесе многу возбудливи натпревари и едно големо дерби помеѓу Ливерпул и Арсенал.

Манчестер Јунајтед – Евертон – 1

Манчестер Јунајтед се наоѓа на 4-то место и целта на „црвените ѓаволи“ е да завршат во Топ 4. Полсе поразот од Њукасл се вратија на победите, но немаат право на кикс, особено не на домашен терен. Евертон нема пораз четири меча и излезе од опасната зона, но до крај ќе се бори за секој бод за опастанок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.50 во Mozzart.

Астон Вила – Нотингем Форест – 1

Астон Вила влече во одлична серија и е тимот со најдобра форма во лигата, па дојде до 7-та позиција и може да се бори за излез во Европа. Особено игра добро на домашен терен, а од друга страна Форест е во многу лоша форма и се бори за опастанок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.60 во Bet365.

Брентфорд – Њукасл – 2

Њукасл влезе во серија од четири победи и дојде до третото место, па сигурно до крајот на сезоната ќе се бори да ја задржи таа позиција. Сега му гостува на Брентфорд, кој игра одлична сезона, но во последно време има голем пад на формата. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.00 во 22Bet.

Фулам – Вест Хем – ГГ

Фулам во еднем момент беше најпријатно изненадување на сезоната, но сега влезе во лоша форма и доживеа пад на табелата, но целта е остварена и опастанокот е обезбеден. Што не е случај со Вест Хем кој се бори за опстанок и има голема потреба од бодови. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Лестер – Борнмут – 1

Дуел на два тима кои се на дното и се борат за опстанок, па ова може да биде клучен меч за двата тим. Лестер игра на домашен терен, а и квалитетот е на негова страна. Промената на тренерот требе да донесе позитивна енергија и нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.90 во Bet365.

Тотенхем – Брајтон – ГГ

Тотенхем се бори за Топ 4 и испушти важни бодови во последните неколку натпревари, па нема право на кикс. Од друга страна Брајтон е најголемо изненадување оваа сезона и игра одлично против големите тимови. Очекуваме многу непредвидлив натпревар со голови, а нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во 22Bet.

Вулверхемптон – Челзи – ГГ

Челзи игра катастрофална сезона, се наоѓа на средина од сезоната и за нив овој меч нема резултатско значење. Притоа, „сините“ сигурно ќе ги чуваат важните фудбалери бидејќи за четири дена играат со Реал Мадрид во ЛШ. Од друга страна „волците“ се борат за опстанок и ќе се борат за секој бод. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Саутемптон – Манчестер Сити – 2-2

Саутемптон е на последото место и има само теоретски шанси да се спаси, а сега на гости му доаѓа еден од најсилните тимови во лигата. Сити заостанува зад лидерот и ќе чека кикс на Арсенал, па очекуваме да дојде до лесна победа. Нашиот предлог е 2-2 со квота 1.70 во Bet365.

Лидс – Кристал Палас – 1X

Дуел на два тима кои се уште не обезбедиле опастанок, но се далеку од опасната зона. Сепак, конкуренцијата е голема, па имаат голема потреба од бодови. Лидс има предност во овој меч поради домашниот терен и веруваме дека нема да загуби. Нашиот предлог е двона шанса 1X со квота 1.45 во 22Bet.

Ливерпул – Арсенал – ГГ

Дерби на колото помеѓу два гиганти кои се наоѓаат во сосема различна позиција. Ливерпул има лоша сезона и тешко ќе дојде до Топ 4, додека за Арсенал ова е најважниот тест и доколку победи ќе биде многу блиску до титулата. Очекуваме возбудлив натпревар со многу голови, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*