Тикет на денот (сабота, 08.04.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денешната понуда е фантастична, а ние се надеваме дека правилно ќе ја искористиме и дека ќе ја направиме вистинската комбинација кој ќе ни донесе добивка.

Фрајбург – Баерн Минхен – 2/2 @ 2.20 во Mozzart

Фрајбург иако има само една победа во последните пет натпревари слбодоно може да констатираме дека тие се во добра позиција и ако успеат да обезбедат пласман во ЛШ, што не е невозможно, би биле комплетно задоволни. Баерн Минхен од друга страна во последниот натпревар ја запиша можеби и најважната победа во Бундеслигата за оваа сезона. Имено, тие го надиграа тимот на Борусија Дортмунд кој им е главен конкурент оваа сезона за титулата во домашното првенство. Веруваме дека на овој натпревар нема да се коцкаат и очекуваме лесна победа за гостите. Типуваме 2/2 со квота 2.20 во Mozzart.

Анжер – Лил – 2 @ 1.45 во 22Bet

Овој викенд, во француската Лига 1, се среќаваат екипите на Анжер и Лил. Екипата на Анжер се наоѓа на последното место на табелата и најверојатно ќе завршат на последната позиција. Дури и со победа во овој натпревар, нивната ситуација е катастрофална и невозможно е да ја надминат разликата со екипите кои се на сигурно. Со други зборови, Анжер има многу мали шанси за опстанок во Лига 1. Што се однесува до екипата на Лил, тие се наоѓаат во одлична форма и немаат пораз на последните пет натпревари. Во моментов, тие се борат за пласман во Европа за следната сезона и со победа во овој натпревар би ги зголемиле шансите за остварување на својата цел. Според сите показатели, овде Лил не би требало да се соочи со проблем, па затоа типуваме 2  со квота од 1.45 во 22Bet.

Аталанта – Болоња – 1 @ 1.60 во 20Bet

Конкуренцијата за пласман во најелитното натпреварување – Лига на шампиони дефинитивно е огромна и очекуваме голема борба до самиот крај. Екипата од Бергамо е еден од тие конкуренти кои веруваме дека ќе направат се за да стигнат до тој пласман. Овој пат за противник го имаат тимот на Болоња кој е на 8-та позиција и во минатото коло со победа над Удинезе ја прекина серијата од три последователни неуспешни дуели. Ние овде очекуваме Аталанта да победи без поголеми проблеми и типуваме 1 со квота 1.60 во 20Bet.

Реал Мадрид – Виљареал – ГГ3+ @ 2.10 во Bet365

Кралевите овој натпревар го дочекуваат со многу добро расположение откако во минатото коло успеаа да го победат тимот на Ваљадолид со висок резултат од 6-0, но тоа не им смени многу на табелата и повторно се на -12 бода од Барса кои дефнитивно е тешко да ги надоместат. Овој пат во гости им доаѓа екипата на Виљареал која има големи шанси за да обезбеди пласман во некој од европските купови, а притоа е без пораз на последните пет дуели. Овде очекуваме интересен натпревари ефикасен пристап. Наш предлог е ГГ3+ со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.71

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*