Бундеслига 27-мо коло: Најава, анализа и предлог типови

Во минатото коло бевме сведоци на многу интересни натпревари, а очекуваме исто така да биде и во останатите кола до самиот крај. Стигнавме до 27-то коло, а ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда во Бундеслига.

Аугсбург – Келн – ГГ

Премиерниот натпревар од Бундеслигата ќе се игра помеѓу Аугсбург и Келн, поточно помеѓу две екипи кои се во доста лоша форма. Домаќините имаат само една победа на последните пет натпревари, но најважно е што нивниот опстанок не е загрозен. Истотото важи и за Келн, тимот кој нема победа на последните пет дуели, па во овој натпревар влегуваат со доста лошо расположение. И покрај се, ние овде очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни и типуваме ГГ со квота 1.67 во Mozzart.

Леверкузен – Ајнтрахт Франкфурт – 3+

Фармацевтите влегоа во одлична серија резултати и запишаа четири последователни победи, па стигнаа веднаш до позицијата која води во кофенрециската лига, а доколку успеат да го обезбедат тоа за нив би било голем успех. Ајнтрахт од друга страна пак е во катастрофална форма и нема победа на последните пет дуели, поточно во тој временски период запишаа три реми и два порази, па пласманот во Европа го доведоа во прашање. Како и да е, двете екипи играат ефикасно, па головите не би требало да изостанат. Наш предлог е 3+ со квота 1.70 во Bet365.

Дортмунд – Унион Берлин – 1

Милионерите претрпеа тежок пораз во претходното коло и тоа од лидерот Баерн Минхен, кој всушност им е главен конкурент за титулата оваа година во Бундеслигата. Не успеаа да го победат, туку беа поразени со резултат 4-2, па сега до крајот ќе мора да се надеваат на кикс на Баварците. Унион Берлин некако попушти во борбата за горните позиции, но се поизвесно е дека следната сезона ќе ги гледаме во елитата. Дортмунд е голем фаворит на овој дуел, па очекуваме победа за нив. Типуваме 1 со квота 1.57 во 22Bet.

Фрајбург – Баерн Минхен – 2

Фрајбург има една и единствена цел оваа година, а тоа е да обезбедат пласман во најелитното фудбалско натпреварување Лига на шампиони. Засега се држат одлично и се наоѓаат на 4-та позиција на табелата, а мора да признаеме дека се влезени во реми серија, поточно на последните пет дуели имаат една победа и четири реми. Баерн од друга страна повторно стекна предност на лидерското место откако го победи Дортмунд во последниот натпревар во Бундеслигата. Овде типуваме 2 со квота 1.45 во 20Bet.

Мајнц – Вердер – 3+

Овде имаме дуел на две екипи кои имаат многу различна форма, барем во моментов. Домаќините врзаа добри резултати и се искачија на 8-то место на табелата, а ако продолжат со ова темпо можат да се замешаат и во борбата за пласман во Европа. Вердер пка во последните четири натпревари зеде само еден бод, а позитивно во целата ситуација е што не се во зоната за елиминација. Сепаак, како и да е, овде головите не би требало да изостанат, па типуваме 3+ со квота 1.78 во Mozzart.

Херта – Лајпциг – 2

Последниот дуел за саботните термини за Бундеслига ќе се игра во Берлин каде што Херта ќе ги дочека Биковите од Лајпциг. На Херта им предвидуваме грчевита борба за опстанок, а тоа не е чудно со оглед на фактот што имаат само една победа на последните пет натпревари. Лајпциг се држи некако и покрај тоа што прави многу киксови. Веруваме дека овде ќе се оправда за последните два порази и дека конечно ќе победат. Наш предлог е 2 со квота 1.61 во Bet365.

Менхенгладбах – Волфсбург – 3+

Дуел на две екипи кои ни доаѓаат од средината на табелата. Домоаќините имаат полош пласман во однос на Волфсбург, но и во последните пет натпревари немаат ниту една победа, па може да кажеме дека овој пласман им е заслужен. Волфсбург се уште има надеж за пласман во Европа, но големо е прашањето колку ќе го остварат тоа. Како и да е, головите не би требало да се изостават, па типуваме 3+ со квота 1.78 во 22Bet.

Бохум – Штутгарт – 1Х

Бохум успеа во последните три кола да земе 7 бода, па тоа придонесе да ја избегнат зоната за елиминација и да создадат минимална предност во однос на најзагрозените екипи во Бундеслигата. Штутгарт делува дека ќе се мачи до самиот крај бидејќи во моментов е на дното на табелата, а искрено и не пробува да ги подобри своите игри во последно време. Како и да е, домаќините веруваме дека ќе останат непоразени и типуваме 1X со квота 1.57 во 20Bet.

Хофенхајм – Шалке – ГГ

Последниот натпревар во Бундеслигата за ова коло всушност и значи голема борба за опстанок. Домаќините зедоа важни шест бода во последните два натпревари, па може да кажеме дека овој натпревар го дочекуват со добро расположение. Шалке од друга страна се уште е во незгодна позиција и важат за едни од поголемите фаворити за елиминација. Како и да е, ние овде предлагаме да изиграте ГГ со квота 1.67 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*