Серија А 28-то коло: Најава, анализа и предлог типови

После репрезентативната пауза повторно на програмата се враќа Серија А, а ова коло ќе ни донесе многу возбудливи натпревари и едно големо дерби помеѓу Наполи и Милан.

Кремонезе – Аталанта – 2

Аталанта минатото коло конечно се врати на победите после серијата на лоши резултати и ги искористи киксовите на конкурентите, па се врати во трката за Топ 4. Од друга страна Крмеонезе е на последното место, се наоѓа во лоша форма и тешко дека ќе успее да се спаси од испаѓање. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.67 во Mozzart.

Интер – Фиорентина – ГГ

Интер неочекувано доживеа пад на формата во Серија А и сега го доведе во прашање пласманот во Топ 4. Се чини дека репрезентативната пауза дојде во вистинско време за „нероаѕурите“ после три порази на последните четири меча. Фиорентина пак е во одлична форма и со голема самодоверба доаѓа во Милано. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Bet365.

Јувентус – Верона – 1

Јувентус се наоѓа во одлична форма со четири победи на последните пет меча и сега дојде во ситуација да се бори за Топ 4 и покрај казната од 15 бода. Поради тоа „старата дама“ нема право на кикс, особено кога на гости им доаѓа еден од најслабите тимови во лигата кој се бори за опстанок. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.35 во 22Bet.

Болоња – Удинезе – ГГ

Дуел на два тима кои се во одлична форма и кои во овој меч влегуваат со добро расположение. Болоња игра одлично против фаворитите, но има проблем во вакви натпревари каде е фаворит. Удинезе запиша голема победа против Милан и е во одлично расположение. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.80 во Mozzart.

Монца – Лацио – 2

Лацио минатото коло запиша голема победа над градскиот ривал и ги искористи киксовите на конкуренцијата, па се искачи на второто место на табелата. Тимот на Сари е во извонреда форма и сигурно ќе сака да ги освои трите бода на овој меч. Монца пак игра топло-ладно, но е далеку од зоната за испаѓање. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.00 во Bet365.

Специја – Салернитана –

Дуел на два тима кои се борат за опстанок. Салернитана е во подобра позиција и има три бода предност над Специја, која сигурно ќе направи се за да го добие овој дуел. Овој меч е од исклучително значење за двата тима бидејќи се директни конкуренти, па очекуваме претпазлива игра со малку голови. Нашиот предлог е 0-2 гола со квота 1.70 во 22Bet.

Рома – Сампдорија – 1

Рома после двата порази по ред падна на 5-то место на табелата, па сега нема право на кикс, особено на домашен терен. Сампдорија пак минтото коло дојде до победа и ги зголеми шансите за опастанок, но тешко дека ќе дојде до бодови на ова гостување. Нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.30 во Mozzart.

Наполи – Милан – ГГ

Дерби на колото кое е тешко да се предвиди, но Наполи секако дека е фаворит. Тимот на Спалети веќе има огромна разлика и е блиску од Скудетото, па на овој меч може да калкулира бидејќи Милан ќе биде противник и во четвртфиналето од ЛШ. Од друга страна Милан има потреба од бодови бидејќи се бори за Топ 4. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.75 во Bet365.

Емполи – Лече – ГГ

Дуел на два тима кои се во исклучително лоша форма и во серија од четири порази по ред. Само еден бод ги дели на табелата, но се уште не обезбедиле опстанок, па сигурно дека ќе има голема борба за бодови. Двата тима го гледаат овој меч како можност за излез од кризата, па нашиот предлог е ГГ со квота 1.85 во 22Bet.

Сасуоло – Торино – 3+

Дуел на два тима кои се во одлична форма и играат растеретено бидејќи се далеку од зоната за испаѓање. Сасуоло важи за домашен тим, но Торино има поголем кавлитет, па очекуваме отворен натпревар со многу голови. Нашиот предлог е 3+ со квота 1.70 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*