Бундеслига 26-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во германската елитна лига стигнавме до 26-то коло, а како што изминува време така работите таму се се понеизвесни. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новата рунда во Буднеслига.

Ајнтрахт – Бохум – 1

Ајнтрахт влезе во лоша серија и на последните четири дуели немаат победа, поточно во тој временски период запишаа два порази и две реми, но добро е што се уште се наоѓаат на позиција која води во Европа. Бохум благодарение на победите во последните две кола се оддалечи од црвената зона, но далеку се од сигурен опстанок. На овој натпревар делува дека Ајнтрахт има можност да ја прекине лошата серија резултати, па затоа типуваме 1 со квота 1.53 во Mozzart.

Фрајбург – Херта – 1

Фрајбург во изминатите 25 кола успеаа да додржат на горните позиции на табелата, а вистински успех за нив би било ако завршат тука и на крајот на сезоната што воопшто не е лесна задача покрај останатите екипи. Херта повторно се мачи за да стигне на сигурно и мора да признаеме дека не им оди баш најдобро, но што е тука е. Фрајбург е поквалитетен тим и очекуваме победа за нив. Наш предлог е 1 со квота 1.67 во Bet365.

Лајпциг – Мајнц – 1

Лајпциг е на 5-то место и на овој натпревар влегува со доста лошо расположение откако во минатото коло неочекувано беа поразени од Бохум со минимален резултат од 1-0. Овој пат за противник го имаат тимот на Мајнц кој нема пораз во последните пет дуели, односно во тој временски период собраа 11 бода. Наш предлог е 1 со квота 1.54 во 22Bet.

Шалке – Леверкузен – 2

Шалке запиша добри резултати во последниов период, но тоа не беше доволно за да стигнат до сигурна позиција, па сега се наоѓаат на делба на 16-то место и до крајот им предвидуваме тешка борба за опстанок. Леверкузен запиша три последоватени победи, а очекуваме овде да ја продолжат таа серија, па затоа типуваме 2 со квота 1.90 во 20Bet.

Унион Берлин – Штутгарт – 1

Oчекувано беше дека Унион Берлин ќе попушти бидејќи големо е прашњето колку овој тим има капацитет да го издржи притисокот и да го задржи чекорот со Баерн и Дортмунд. Сепак тие се уште се во одлична позиција, а со победата над Ајнтрахт во последното коло докажаа дека се спремни да им се спротистават на поквалтиетните тимови. Штутгарт падна на последната позиција, а тоа воопшто не е чудно бидејќи на последните четири натпревари три пати беа поразени и еднаш ремизираа. Наш предлог е 1 со квота 2.00 во Mozzart.

Волфсбург – Аугсбург – 3+

Домаќините може да кажеме дека играат солидно, но не доволно добро за да бидат дел од зоната која може да ги одведе во Европа. Тие се многу блиску до тие екипи, но до крајот ќе мора да се потрудат уште за да ја исполнат својата цел. Аугсбруг по стартото добро правило се бори само за опстанок и ништо повеќе, а најверојатно и ќе го обезбеди без поголеми проблеми. Овде типуваме 3+ со квота 1.76 во Bet365.

Баерн Минхен – Дортмунд – ГГ

Последниот саботен термин од Бундеслигата е резервиран за вистински спектакл. Во овој натпревар ќе се сретнат екипите на Баерн и Дортмунд, поточно двете екипи кои се борат за титулата оваа сезона. Дортмунд успеа да седне на тронот, а Баерн ќе даде се од себе за да им го скрати тоа задоволство. Очекуваме спектакл и многу погодоци. Наш предлог е ГГ4+ со квота 2.20 во 22Bet.

Келн – Менхенгладбах – ГГ

Јарците повторно влегоа во криза за што најдобар показател ни се резултатите од последните пет натпревари каде што овој тим запиша четири порази и само еднаш ремизираше. Во ништо подобро расположение не го дочекува овој натпревар ниту тимот на Менхенгладбах кој е на средината на табелата и нема победа на последните четири дуели. Веруваме дека двата тима ќе сакаат крај на лошата сериј, па очекуваме и погодоци на двете страни. Коефициентот за ГГ во 20Bet изнесува 1.60.

Вердер – Менхенгладбах – ГГ

Вердер Бремен е во прилично лоша ситуација, но позитивното е што се уште се држат надвор од опасната зона и делува дека опстанокот им е сигурен за следната сезона. Хофенхајм во минатото коло зеде важни три бода и успеа да го надигра тимот на Херта кој е еден од најголемите конкуренти за опстанок. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ со квота 1.58 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*